ЗАЯВА ПАРТІЇ «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК - ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ»

ЗАЯВА ПАРТІЇ «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК - ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ»

Останнім часом в Україні спостерігається хвиля масового вандалізму щодо рекламної агітації кандидата в Президенти від основної опозиційної сили – ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ - Партії миру та розвитку Олександра Вілкула.

Фактично ганебною «нормою» стало обливання реклами Олександра Вілкула фарбою, що спостерігається по всій території України.

В ніч з 7 на 8 лютого в місті Черкаси невідомими були знищені рекламні носії з агітацією за Олександра Вілкула, а частина бордів були заклеєні. Все це відбувається за повного потурання та навіть сприяння з боку влади та правоохоронних органів.

Нагадаємо, що так і не розслідуваними залишилися факти нападу на Олександра Вілкула в Бердянську Запорізької області та перешкоджання його зустрічам з виборцями в Мангуші Донецької області. Всі ці приклади показують, що поняття «вільні», «рівні», «чесні», «прозорі» вибори в нинішній Україні - всього лише порожній звук.

Влада використовує так званих «мирних активістів» в своїх цілях - для залякування опонентів та тиску на волевиявлення громадян. Подібна практика застосовувалася хіба що режимом Дювальє на Гаїті - українська влада успішно повторює цей досвід, вирощуючи власних тонтон-макутів.

Можна уявити, що відбуватиметься з наближенням виборів та безпосередньо на виборчих дільницях. Очевидно, що в подібних умовах сподіватися на те, що вибори будуть чесними, а їх результат буде легітимним в очах громадян, годі й казати.

Ми звертаємося до представників світової громадськості, міжнародних моніторингових місій, в першу чергу до БДІПЛ ОБСЄ, до всіх дипломатичних представництв, акредитованих в Україні, з проханням дати свою оцінку подіям навколо опозиційного кандидата і спроб зриву його кампанії.

Вважаємо, що Україна не має права називатися європейською країною і говорити про європейську інтеграцію, поки на її території грубо порушуються закони і права людини, а влада потурає беззаконню та свавіллю.

08 лютого 2019 18:27
'site2018:subscribe.form' is not a component