Законопроект Сергія Сажка дозволить використовувати населенню «зелений» тариф для виробництва сонячної електроенергії

Законопроект Сергія Сажка дозволить використовувати населенню «зелений» тариф для виробництва сонячної електроенергії

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Сажко розробив законопроект №10318-2 «Про альтернативні джерела енергії». Метою документа є відновлення втрачених прав приватних домогосподарств, які виробляють альтернативну електричну енергію з сонячного випромінювання.

«Я подав законопроект №10318-2 для усунення правової колізії. Коли приймалися попередні закони, була упущена норма по «зеленому» тарифу для установок до 30 кВт, а це якраз зачіпає інтереси простих людей, які вже витратилися і поставили собі зелені панелі», – сказав народний депутат.

Варто зауважити, що сьогодні приватні домогосподарства, які отримали право на отримання «зеленого» тарифу, використовують генеруючі установки потужністю не вище 30 кВт. А цієї потужності вистачає і на забезпечення себе електроенергією, і на продаж надлишку державі.

Більш того, за даними Держенергоефективності на кінець 2018 року в Україні налічувалося близько 7500 приватних домогосподарств, які використовують сонячні електростанції. З огляду на те, що в 2014 році їх кількість була в районі 20, динаміка розвитку цього напрямку дуже активна і, безумовно, перспективна для України. Тому і виникла необхідність у стимулюванні населення, права якого були помилково обмежені прийнятим Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

04 червня 2019 20:58
'site2018:subscribe.form' is not a component