Законопроект №10211 авторства Тетяни Бахтеєвої дозволить захистити фармацевтичний ринок від монополізації

Законопроект №10211 авторства Тетяни Бахтеєвої дозволить захистити фармацевтичний ринок від монополізації

У вівторок, 28 травня, Комітетом з питань охорони здоров'я було розглянуто та направлено для голосування в парламент проект Закону №10211, одним з авторів якого є народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Тетяна Бахтеєва. За її словами, він дозволить захистити фармацевтичний ринок від монополізації, забезпечить ефективну конкуренцію в сфері роздрібної торгівлі лікарськими препаратами та право пацієнтів обирати зручну та вигідну для себе аптеку.

«Профільний Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді підтримати у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективної конкуренції та забезпечення прав пацієнтів в сфері роздрібної торгівлі лікарськими засобами». У разі його прийняття парламентом нарешті буде забезпечена реальна конкуренція в роздрібній торгівлі ліками», – повідомила народний депутат.

Цей законопроект гарантує забезпечення через аптеки кожного українця якісними медичними препаратами. Крім того, він вимагає обов'язкової наявності касових апаратів в аптеках, щоб уникнути продажу фальсифікованих препаратів і контрабанди. Також один із співробітників повинен буде мати спеціальну освіту.

«Законопроект №8591 на цю ж тему, внесений провластними депутатами, було розглянуто Комітетом з регламентними порушеннями. Крім цього він має негативні висновки експертів, знищує конкуренцію на аптечному ринку і позбавляє людей доступу до ліків. На відміну від провладного проекту закону, таке регулювання, як пропонує законопроект №10211 – приклад сучасного європейського підходу до продажу медикаментів, за якого дотримується відповідальність держави за їх якість», – підкреслила Тетяна Бахтеєва.

29 травня 2019 15:39
'site2018:subscribe.form' is not a component