Юрій Воропаєв: Рекомендації Місії Європарламенту щодо реформування Верховної Ради проігноровані парламентською коаліцією

Юрій Воропаєв: Рекомендації Місії Європарламенту щодо реформування Верховної Ради проігноровані парламентською коаліцією

Коментуючи ситуацію, що склалася через цинічне ігнорування парламентською коаліцією впровадження Рекомендацій Місії Європарламенту, депутат від фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Воропаєв зазначив: «На жаль, жодного закону, який би імплементував пропозиції Місії Кокса, парламентом прийняті не були, а думка опозиції систематично ігнорується».

Під час дискусії Юрій Воропаєв звернув увагу колег з Європарламенту на зауваження фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ щодо коаліційного законопроекту №4696 про внесення змін до Регламенту Верховної Ради Рекомендацій Місії Європейського Парламенту.

На його думку, з урахуванням того, що в Україні статус опозиції не закріплений законодавчо, в разі прийняття цього закону опозиція буде взагалі позбавлена ​​права впливати на прийняття рішень на погоджувальних радах, на формування порядку денного пленарних засідань, на гарантований розгляд підготовлених нею законопроектів, а також на реєстрацію законопроектів, на представництво в керівництві парламентських комітетів, позбавлена ​​контрольних функцій під час проведення «Дня Уряду».

Крім того, в законопроекті №4696 відсутній пропорційний принцип відбору законопроектів, які в подальшому будуть розглядатися Верховною Радою України, тобто опозиція буде позбавлена ​​права гарантованого розгляду внесених нею законопроектів.

На додаток, законопроектом №4696 пропонується створити Раду комітетів як консультативно-дорадчий орган Верховної Ради, до складу якого повинні входити голови комітетів, голови тимчасових спеціальних комісій, створених для підготовки і доопрацювання законопроектів, проектів інших актів на правах головного комітету. При цьому, опозиція позбавлена ​​представництва в керівному складі комітетів Верховної Ради України, а відповідна норма проектом взагалі не передбачена. Також неможливо буде зареєструвати законопроект без позитивних висновків комітетів з питань бюджету; з питань боротьби з корупцією; та з питань європейської інтеграції.

Так прокоментував депутат від фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Воропаєв дискусію, яка розгорнулась 15 лютого 2019 року під час круглого столу: «Ефективна імплементація Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС як основний елемент євроінтеграції України» за участю керівництва державної влади, голів парламентських фракцій України, представників Європарламенту та екс-президента Європарламенту (2002-2004) Пета Кокса.

15 лютого 2019 16:33
'site2018:subscribe.form' is not a component