Юлія Ковалевська: Українська медична реформа «по-супрунські» – це введення платної медицини в бідній країні

Юлія Ковалевська: Українська медична реформа «по-супрунські» – це введення платної медицини в бідній країні

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає скасування недореформи Уляни Супрун і пропонує перевести українську медицину на страхову модель, на якій наполягає Олександр Вілкул. Про це в ефірі телеканалу «ICTV» заявила депутат Запорізької облради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юлія Ковалевська, коментуючи хід медичної реформи в Україні.

За словами депутата, нинішня влада займається демонтажем України як соціальної держави, в тому числі і в сфері охорони здоров'я. «Медична реформа в тому вигляді, в якому її пропонує т. в. о. міністра охорони здоров'я Супрун, в наших реаліях просто неможлива. За оцінками ООН, якщо людина живе менше, ніж на $150 в місяць – це 4200 грн., – то вона знаходиться за межею бідності, а таких в Україні 60% населення. На цьому тлі медична «реформа» нинішньої влади – це введення платної медицини в бідній державі з бідними людьми», – заявила опозиціонер.

Політик переконана, що корупція, непродуманість стратегії реалізації медичної реформи та недофінансування медицини є головними проблемами запуску нової медреформи в Україні.

«Надання медичної послуги зараз в Україні, по суті, є платним наданням допомоги. Слоган нинішньої медреформи «гроші ходять за пацієнтом» не працює, адже в рік на одного пацієнта виділяється не більше 300 грн. І це не дивно, адже замість необхідних 5% від ВВП на охорону здоров'я витрачається всього лише 2,6%. Призвела ця «реформа» і до закриття лікарень. Формуються госпітальні округи, і всі фінанси спрямовуються в їх центри, потреби периферії ігноруються. А всередині МОЗ створена Національна служба здоров'я, яка безпосередньо з тисячами лікарень по всій країні укладає договори на фінансування – це величезна корупційна складова. І поки влада каже про децентралізацію, ми бачимо, як по факту МОЗ займається централізацією, коли кожен головний лікар їде затверджувати бюджет своєї лікарні в цій структурі», – зазначила депутат.

Юлія Ковалевська підкреслила, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає скасування недореформ Супрун і пропонує перевести українську медицину на страхову модель.

«Страховку за дітей, пенсіонерів, всіх бюджетників має покривати держава. У свою чергу роботодавці підприємств всіх форм власності будуть оплачувати страховий поліс своїх працівників. У такому випадку всі громадяни України зможуть отримати гарантовану та якісну медичну допомогу. Все це буде реалізовано після перемоги на виборах Олександра Вілкула та ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ», – резюмувала депутат.

29 січня 2019 15:16
'site2018:subscribe.form' is not a component