Юлія Ковалевська: Скасування медичної «реформи» Супрун і введення страхової медицини – одне з пріоритетних завдань Олександра Вілкула на посаді Президента

Юлія Ковалевська: Скасування медичної «реформи» Супрун і введення страхової медицини – одне з пріоритетних завдань Олександра Вілкула на посаді Президента

Про це на своїй сторінці в Facebook написала депутат Запорізької облради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юлія Ковалевська.

За її словами, сьогоднішня влада виділяє на медицину все менше коштів, а це значить, що медична допомога в найближчому майбутньому стане недоступною для більшої частини громадян. «У 2018-му році фінансування української медицини було на рівні 3,5% ВВП, а на поточний рік в бюджеті передбачено 3,2%. Натомість 5% ВВП – це той мінімум, який ВООЗ рекомендує державам направляти на МОЗ. Будь-яке зниження цієї цифри призводить до регресу ситуації в медицині, погіршення її якості та доступності для більшості громадян», – констатувала депутат.

Також політик зазначила, що незважаючи на озвучені цифри, не вся сума буде доходити на місця, отже, реформа має «підводні камені». «Зведений бюджет на МОЗ в 2019 році становить 95,8 млрд грн, з яких 15,3 млрд грн направлено на первинну медичну допомогу за програмою медичних гарантій Національної служби здоров'я України. За словами т. в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, середня зарплата сімейних лікарів в 2019 році становить від 15 до 25 тисяч гривень. Кілька місяців в минулому році підвищені виплати (але не 25 тис. грн) лікарі отримали, на цьому «покращення» закінчилися», – повідомила депутат.

Юлія Ковалевська пояснила механізм розподілу виділених грошей. «НСЗУ укладає договори не безпосередньо з сімейними лікарями, а з лікувальними установами. Керівництво останніх змушене витрачати кошти на оплату праці молодшого і середнього медперсоналу, технічних працівників, закупівлю обладнання, комунальні послуги, ремонти. Також з'ясувалося, що ряд проблем, які виникли, МОЗ просто не передбачило. Екстрена медична допомога, згідно з останніми вказівками т. в. о. міністра виїжджає за викликом тільки в надзвичайних випадках, тому більшість візитів до домівок виконує лікар невідкладної допомоги. А він декларації з громадянами не підписує. Тобто, фінансується з решти коштів, які залишилися у головного лікаря після всіх розподілів коштів. А грошей на підвищення зарплат лікарям вторинного і третинного рівня надання медичної допомоги - вузьких спеціалістів – просто не передбачено. Тому зарплата залишається на рівні 7-10 тис. грн. Також через недофінансування багатьох лікарів відправляють у відпустку за свій рахунок, і вже з'явилися випадки заборгованості по зарплатні», – підкреслила опозиціонер.

Юлія Ковалевська впевнена, що ці факти свідчать про абсолютну непідготовленість так званої «медреформи», яка замість виходу української медицини до нових перспектив завела її в глухий кут. «Парадокс - кошти начебто є, але на місця вони не доходять. Так в чиїх кишенях вони осідають? Риторичне питання, яке все ж таки бюджетні працівники різних галузей задають своєму керівництву», – відзначила вона.

На переконання депутата, з ситуації, що склалася, існує єдиний правильний вихід - зміна непрофесійної влади на майбутніх виборах і скасування антиконституційної медичної «реформи». «Необхідно ввести страхову медицину. Дана реформа повинна бути ретельно продумана, з опорою на кращий міжнародний досвід та поради вітчизняних вчених, як це і пропонує Олександр Вілкул. Реалізувавши його програму, ми зможемо забезпечити якісну і своєчасну допомогу та захист всім українцям», – резюмувала Юлія Ковалевська.


05 лютого 2019 11:47
'site2018:subscribe.form' is not a component