Ірина Коваліш: Рибалкам Татарбунарського району виділені ліміти на вилов риби в районі Тузловських лиманів

Ірина Коваліш: Рибалкам Татарбунарського району виділені ліміти на вилов риби в районі Тузловських лиманів

Здобута проміжна перемога на отримання лімітів. На черзі – рішення з визначенням межі парку «Тузловські лимани», затвердження проекту землеустрою, погодження межі парку та зонування з місцевими громадами в рамках громадських слухань. Про це розповіла депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ірина Коваліш.  

Першого квітня Міністерство екології та природних ресурсів України погодило ліміти на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення національного природного парку «Тузловські лимани» на 2019 рік.

Опозиціонер зазначила, що дане рішення було прийнято після звернення на ім'я губернатора Одеської області Максима Степанова, протокольного доручення голови Одеської обласної державної адміністрації та листа за підписом Максима Степанова на адресу спеціальної адміністрації парку.

«Приводом для мого депутатського запиту стало звернення на моє ім'я в середині березня від жителів Татарбунарського району Одеської області – власників і представників риболовецьких підприємств та рибалок. Вони були стурбовані конфліктною ситуацією і непорозумінням, яке протягом майже п'яти років існує між ними і керівництвом Національного природного парку «Тузловські лимани». В тому числі, мова йшла і про пропущені терміни отримання лімітів на вилов риби в групі лиманів Шагани-Алібей-Бурнас», – зазначила Ірина Коваліш.

Мінекології затвердило перелік і тоннаж дозволеної до вилову риби. Обмеження торкнуться декількох тимчасових періодів. Так, з 20 серпня по 10 вересня заборонен вилов азово-чорноморської кефалі, до 30 квітня заборонено ловити камбалу, а з 1 травня по 15 червня під забороною знаходиться ловля бичка.

Політик підкреслила вже здобуту проміжну перемогу з отримання лімітів на вилов риби. На черзі, за її словами, залишається рішення не менш важливого довгострокового питання, пов'язаного з тим, що на сьогоднішній день межі парку «Тузловські лимани» офіційно не визначені, проект землеустрою не затверджений, межі парку та зонування – не погоджені з місцевими громадами в рамках громадських слухань.

«Впевнена, що всі учасники цього процесу зацікавлені в конструктивному, об'єктивному та законному вирішенні цього питання», – резюмувала депутат Одеської обласної ради Ірина Коваліш.

16 квітня 2019 12:30
'site2018:subscribe.form' is not a component