Ігор Шурма: Усі винні в епідемії кору в країні повинні бути притягнуті до відповідальності

Ігор Шурма: Усі винні в епідемії кору в країні повинні бути притягнуті до відповідальності

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає провести правоохоронними органами розслідування і покарати винних, бездіяльність яких призводить до смертей українців від кору. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма в середу, 6 лютого.

«В Україні згідно з офіційною статистикою третій рік поспіль спостерігається критична ситуація з кором: 71 тисяча випадків захворюваності на цю інфекцію, 29 смертей. Але при цьому т. в. о. міністра охорони здоров'я Супрун так і не бачить сенсу оголошувати надзвичайний стан або епідемію», – заявив Ігор Шурма.

Він навів приклад парламентаріям: в січні цього року був випадок в Одесі, коли від кору померла 17-річна дівчина, а батьків змусили не надавати цьому випадку розголосу. Це свідчить про цілеспрямоване спотворення реальних даних про масштаби захворюваності.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вже звернувся в РНБО України з вимогою розібратися в ситуації та вжити термінових заходів. Але абсурд ситуації полягає в тому, що після ліквідації санітарно-епідеміологічної служби країни це питання перейшло в компетенцію міністерства Супрун, при якому навіть створили оперативний штаб з реагування на поширення кору в Україні», – зазначив Ігор Шурма.

Депутат підкреслив, що 5 лютого Комітет з охорони здоров'я визнав незадовільною роботу по ліквідації спалаху кору як самого міністерства, так і його оперативного штабу.

06 лютого 2019 12:08
'site2018:subscribe.form' is not a component