Ігор Шурма: Питання якнайшвидшого збільшення народжуваності – це питання виживання України

Ігор Шурма: Питання якнайшвидшого збільшення народжуваності – це питання виживання України

Статистика показує, що Україна рік за роком вимирає. Якщо терміново не вжити рішучих кроків щодо поліпшення умов життя в країні, в найближчі 7 років Україна може втратити до двох мільйонів людей. Так прокоментував дані Держстату про демографічну ситуацію в Україні народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма. За його словами, в Україні зберігається стійка динаміка зниження чисельності населення. При цьому, спад населення тільки прогресує.

«Так, якщо в 2013 році населення скоротилося на 159 тис. осіб, то в 2018 році – вже на 233 тис. Основна причина наростаючої негативної динаміки – спад народжуваності за відносно стабільної смертності. У порівнянні з 2013 роком народжуваність знизилася на 30%. Якщо ця тенденція збережеться, то вже через 7 років чисельність населення України зменшиться до 40 млн», - заявив опозиційний політик.

Народний депутат зазначив, що на народжуваність також негативно впливають фактори соціально-економічної групи. «Через велику соціальну відповідальність батьків перед дітьми чимало родин воліють спочатку вирішити соціально-побутові питання, наприклад, придбати житло, а вже тільки потім заводити потомство», - сказав Ігор Шурма.

Він підкреслив, що без держпідтримки молодих сімей збільшення народжуваності в країні з нинішнім типом відтворення неможливе.

«Поки влада загрузла в корупції та затягуванні війни, молодь зайнята виживанням. Вона не хоче «плодити злидні», тому не бачить можливості утримувати дітей за таких соціально-економічних умов в країні. Тому держава повинна докорінно змінити свій підхід до стимуляції дітородіння. Ми повинні відновити державну програму будівництва житла для молодих сімей. І не просто відновити, а зробити її ще масштабнішою та доступнішою, ніж вона була до цього.

Необхідно також збільшення та щорічне індексування посібників на новонароджених. Влада повинна чітко розуміти, що питання збільшення народжуваності - це питання виживання самої держави. Отже, саме держава повинна зробити хоч щось для того, щоб в питанні підвищення народжуваності відбулися позитивні зрушення», - резюмував Ігор Шурма.

27 лютого 2019 16:09
'site2018:subscribe.form' is not a component