Ігор Шурма: Керівництво МОЗ безвідповідально ставиться до своїх обов’язків  перед українським народом

Ігор Шурма: Керівництво МОЗ безвідповідально ставиться до своїх обов’язків перед українським народом

Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма.

«17 травня 2018 року провладна коаліція проголосувала за закон про трансплантацію. Депутати з різних фракцій тоді просили: не приймайте рішення про його введення з 1 січня 2019 року, тому що треба прийняти ще 30 підзаконних актів. Але ні, більшість все одно вирішила проголосувати. Відповідальність за його впровадження поклали на Кабмін, а документи мав підготувати МОЗ. Але цього зроблено не було – жодного підзаконного акту до 1 січня 2019 року так і не з’явилося. Це означає, що керівництво МОЗ є бездіяльним та безвідповідально ставиться до своїх обов’язків перед українським народом», – заявив політик.

Він зазначив, що новий закон хоча і не запрацював, але з 1 січня призупинив дію старого закону. «За два місяці 2019 року також ніхто нічого не зробив. А в четвер, 28 лютого, ви за одну хвилину проголосували за новий проект закону, навіть тексту якого не бачили. А там, до речі, є дев’ять змін до того закону, який ви голосували у травні 2018 року. Про що це свідчить? А про те, що проголосований вами тоді закон був неякісним. І хто буде нести відповідальність, якщо і цей законопроект не запрацює?» – сказав опозиційний політик.

Народний депутат підняв ще одну проблему, а саме відтягування призначення на посаду директора Інституту серця Бориса Тодурова. «Заступник т. в. о. міністра МОЗ Олександр Лінчевський мало того, що завалив роботу з онкохворими, не погодив бюджетні програми для двох тисяч науковців, так ще й місяць не підписує контракт з Борисом Тодуровим. Його можна любити чи не любити, але той факт, що він щодня рятує життя людей, заперечувати не можна. Тодуров виграв конкурс, пройшов 10 спецперевірок, колектив Інституту його підтримав і він подав документи на посаду. Згідно закону його мають протягом місяця взяти на роботу. А Лінчевський місяць тримає документи і не підписує. Хіба це нормально? Ми вимагаємо припинити це знущання з боку керівництва МОЗ!» – підкреслив Ігор Шурма.

01 березня 2019 17:28
'site2018:subscribe.form' is not a component