Мовний закон у разі ухвалення буде оскаржений в Конституційному суді, - Олександр Долженков

Мовний закон у разі ухвалення буде оскаржений в Конституційному суді, - Олександр Долженков

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК має намір оскаржити в Конституційному суді закон про мову в разі його ухвалення Верховною Радою. Про це заявив народний депутат Олександр Долженков під час брифінгу в парламенті. За словами опозиціонера, влада свідомо дискримінує російськомовну частину населення.

«У мовному законопроекті вони не спромоглися передбачити навіть мінімальні гарантії захисту мов національних меншин, окрім кримсько-татарської. Вони свідомо створюють дискримінаційні умови в сфері послуг та освіти, в медіа-просторі щодо російськомовного населення», - зазначив політик.

Олександр Долженков вважає неприпустимим ухвалення закону про мову в нинішньому вигляді, оскільки Україна є багатонаціональною державою.

«Українці не можуть весь час жити тільки армією, мовою та вірою. Людей передусім хвилює своє фінансове благополуччя. А тут є над чим замислитися, оскільки рівень економічного спаду вже досяг докризового 2008 року. Ще в 2013 році ВВП України становив 183 мільярди доларів, а сьогодні – трохи більше 110 мільярдів. Ось реальний результат роботи нинішньої влади в особі президента, коаліції та уряду», - додав політик.

За словами Долженкова, чим більше влада обіцяє покращень, тим гірше живуть прості українці.

«Сьогодні потрібно говорити не про мову та релігію. Зараз завдання номер один – повернути в Україну мир та відновити економіку. Цим ми займемося відразу після зміни влади», - підкреслив народний депутат.

14 березня 2019 13:29
'site2018:subscribe.form' is not a component