Вілкул ініціював створення Українського інституту російської мови

Вілкул ініціював створення Українського інституту російської мови

Один із лідерів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул закликав Президента України, політичні сили та громадськість уважно поставитися до ініціативи створення Українського інституту російської мови. Зі свого боку, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК бере на себе зобов'язання підготувати відповідний законопроект, створити проектну групу, почати підготовчу роботу.

Нагадаємо, що за підсумками засідання Радбезу ООН було заявлено, що закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» в повному обсязі гарантує захист мовних прав нацменшин в Україні. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК бере на себе відповідальність за захист російської та інших мов в Україні. Про це Олександр Вілкул написав в блозі на сайті «Кореспондент».

Політик зазначив, що ще 16 липня, в день вступу в силу закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» звернувся до Президента України Володимира Зеленського з ініціативою припинити політичні спекуляції на тему мови.

«Ми пропонуємо наш план щодо вирішення проблеми, яку представники минулої влади продовжують використовувати для створення штучної напруги в нашій країні. Він повинен знизити конфронтацію в суспільстві і відновити громадянський мир», - зазначив Вілкул.

За його словами, після прийняття закону про мову суспільство опинилося в ситуації, коли російську, угорську та румунську мови потрібно захищати.

«Сьогодні, напередодні парламентських виборів, всі говорять про громадянський мир та злагоду, але ніхто нічого для цього не робить, не пропонує конкретних кроків. Всі бояться цієї теми. В історії достатньо прикладів того, як екстремізм і нетерпимість розвалили не одну державу», - додав народний депутат.

За словами Вілкула, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК бере на себе відповідальність за захист російської та інших мов в Україні. Зокрема, партія пропонує скасувати дискримінаційний закон про мову.

«Для врегулювання цього питання політична сила подала в парламент альтернативний законопроект, який заснований на кращих європейських практиках. Звертаючись до досвіду багатомовної Європи, яка знайшла модель, що дозволяє гармонійно існувати в одній країні різним мовам, при цьому зберігаючи державну, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК пропонує також провести в Україні гуманітарну децентралізацію. Остання має на меті передачу права регіонам самим визначати, якою мовою, крім державної української, говорити, і якою мовою навчати дітей», - написав опозиціонер.

Олександр Вілкул також запропонував створити Український інститут російської мови.

«Не російський, а український інститут. Російська мова не належить якійсь державі, в тому числі Росії або її президенту. В принципі, мова - це не чиясь конкретна власність. Понад 40% громадян України говорять російською мовою, ще 30% - російською та українською, тобто близько 70% українців - носії російської мови. Мова є важливою цінністю для будь-якого народу, і держава повинна забезпечувати громадянам право використовувати рідну мову. Тому російська мова, якою говорить половина жителів України - це і наша мова. Це мова і України», - додав Вілкул.

За словами політика, метою роботи Українського інституту російської мови пропонується зробити стандартизацію і підтримку російської мови в Україні, підтримку творчого потенціалу українців, які працюють і творять російською мовою.

«Створення Українського інституту російської мови могло б стати значущим кроком на доказ того, що Україна здатна і готова дотримуватися прийнятих у цивілізованому світі норм, які стосуються права громадян користуватися рідною мовою. Це зробить живу українську російську мову захищеною. Це зруйнує монополію Росії на російську мову. Цей Інститут нівелює один із ключових аргументів на політичних іграх навколо статусу російської мови», - додав опозиціонер.

Вілкул закликав Президента України, політичні сили та громадськість уважно поставитися до ініціативи створення Українського інституту російської мови. Зі свого боку, політична сила бере на себе зобов'язання підготувати відповідний законопроект, створити проектну групу, почати підготовчу роботу.


17 липня 2019 16:12
'site2018:subscribe.form' is not a component