Всі обмеження на виплату пенсій переселенцям будуть скасовані після зміни влади, - Ігор Шурма

Всі обмеження на виплату пенсій переселенцям будуть скасовані після зміни влади, - Ігор Шурма

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від влади, не чекаючи виборів, припинити дискримінацію жителів Донбасу та ліквідувати пенсійні борги перед переселенцями, - заявив народний депутат Ігор Шурма. - Зволікання в цьому питанні - неприпустимо. 

На думку Шурми, влада зобов'язана якнайшвидше скасувати обов'язкову реєстрацію переселенців для отримання пенсій. «Згідно з даними ООН, в результаті конфлікту на Донбасі 700 тисяч українських пенсіонерів втратили доступ до своїх пенсій. Буквально днями керівник моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер рекомендувала українській владі скасувати реєстрацію переселенців як умову отримання пенсій. Проте, Київ не поспішає припиняти дискримінацію жителів Донбасу», - зазначив народний депутат.

Ігор Шурма сумнівається, що чинна влада здатна піти на зустріч жителям непідконтрольних територій. «Справа не в тому, що в Пенсійному фонді не вистачає засобів. Коли треба видати подачки пенсіонерам напередодні виборів – гроші знаходяться. Справа в тому, що владі просто не вигідна реінтеграція Донбасу. Там живуть люди, які ніколи за них не проголосують. Судячи з усього, пенсія в такому випадку не призначена. Доля українців за лінією розмежування їх абсолютно не цікавить», - додав опозиціонер.

На думку Шурми, таке ставлення людей, що мешкають на непідконтрольних територіях, поглиблює тріщину між Донбасом та Україною. «Людей не просто викреслили зі списку громадян країни, а й залишили без засобів до існування. Це пряме порушення Конституції, яка гарантує, що у всіх громадян України – рівні права. Більш того, в Основному законі чітко зазначено, що в нашій країні не може бути жодних обмежень за місцем проживання. Конституція – це закон прямої дії. Тому прив'язка реєстрації до отримання пенсій переселенцями незаконна», - зазначив політик.

Ігор Шурма запевнив, що після зміни влади права пенсіонерів Донбасу будуть негайно відновлені.

«Після обрання президентом Олександр Вілкул гарантує негайне скасування всіх антиконституційних норм, в першу чергу, тих, що порушують права та свободи українців», - підкреслив Ігор Шурма.

15 березня 2019 09:01
'site2018:subscribe.form' is not a component