Влада розгорнула політичні репресії проти віруючих і священиків

Влада розгорнула політичні репресії проти віруючих і священиків

13 лютого 2019 року в аеропорту «Бориспіль» Держприкордонслужбою без законних підстав був затриманий намісник Десятинного монастиря Києва, вікарій Київської митрополії УПЦ єпископ Гедеон (Харон). Народні депутати України від парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський та Юрій Мірошниченко, які прибули в аеропорт у супроводі адвокатів, не були допущені до нього. Вранці 14 лютого він видворений з України і депортований в США. 

Єпископ Гедеон повертався з США, де він ознайомив Конгрес і держсекретаря з фактами дискримінації канонічної Церкви і передав офіційне звернення УПЦ з проханням розглянути випадки порушення прав і свобод віруючих. Він був затриманий напередодні засідання Верховного Суду за позовом про визнання недійсним звернення Верховної Ради до патріарха Варфоломія про отримання томосу, в якому він виступає позивачем.

Влада грубо порушила Конституцію, законодавство про громадянство, закон про адвокатуру і закон про статус народного депутата, незаконно вилучивши паспорт громадянина України, позбавивши громадянства без законних підстав і рішення суду, не допустивши адвокатів і народних депутатів.

Вважаємо це проявом політичних репресій та зловживанням владою з боку кандидата в президенти Петра Порошенка. Методи боротьби його режиму з інакомисленням вже нічим не відрізняються від тоталітарних. Права людини і Конституція більше не зупиняють його від бажання втриматися при владі будь-якою ціною.

Звертаємося до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з вимогою негайно втрутитися в ситуацію і забезпечити виконання владою гарантованих Конституцією цивільних прав єпископу Гедеону.

Звертаємося до Національної поліції, Державного бюро розслідувань і Національного антикорупційного бюро з вимогою внести до Реєстру досудових розслідувань і почати виробництво за фактом перевищення службових повноважень співробітниками Державної прикордонної служби та представниками інших органів влади, що віддали злочинний наказ.

Партія «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» буде боротися з беззаконням влади в судах.

14 лютого 2019 13:38
'site2018:subscribe.form' is not a component