Володимир Гусак: Мовний законопроект влади не підтримують ані більшість українців, ані цивілізований світ

Володимир Гусак: Мовний законопроект влади не підтримують ані більшість українців, ані цивілізований світ

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від парламенту припинити розколювати українське суспільство та зосередитися на питаннях економіки і соціального захисту. Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Володимир Гусак у вівторок, 12 березня.

«Декілька тижнів Верховна Рада збирається розглядати законопроект про мову. Але у нас що, в країні немає більш нагальних проблем? За останній рік Україна стала найбіднішою країною Європи. Однак нинішнє керівництво країни це не турбує. Не турбує їх і те, що у суспільства немає запиту на такий конфліктний мовний законопроект. Проте є запит на зниження тарифів і цін, підвищення зарплат і пенсій, на нові дороги та якісну медицину», – заявив опозиційний політик.

За словами Володимира Гусака, причина появи такого законопроекту лише одна – бажання влади змінити порядок денний в країні та спробувати будь-якою ціною втриматися в своїх кріслах за рахунок підтримки частини радикально налаштованого суспільства. «Нам кажуть, що ми йдемо в Європу. Але ця сама Європа в особі Венеціанської комісії раніше вже розкритикувала деякі мовні норми українського закону про освіту, та які фактично продубльовані в цьому законопроекті», – зазначив народний депутат.

Опозиціонер вважає, що мовний законопроект №5670-д в дійсності спрямований не на захист української мови, а на обмеження прав носіїв інших мов, тим самим порушуючи права жителів цілих регіонів. «Десятки мільйонів українців живуть в регіонах, в яких традиційно у всіх сферах життя використовують інші мови, не тільки українську. Але відповідно до норм нового законопроекту, якщо вихователька із Закарпаття відповість дитині «дякую» угорською мовою, їй доведеться заплатити штраф 7000 гривень. Хіба можна штрафувати за це?» – звернувся до парламентаріїв опозиціонер.

«ОПОЗИЦІНИЙ БЛОК вимагає припинити розколювати українське суспільство. Питання мовної та гуманітарної політики повинні вирішуватися на місцевих референдумах. Відповідний законопроект народний депутат, кандидат в Президенти від опозиції Олександр Вілкул подав ще три роки тому. Підтриманий же парламентом в першому читанні мовний законопроект не підтримує велика частина українців, і розкритикував цивілізований світ. Він не буде легітимним, тому його розгляд не має практичного значення. Як тільки до влади прийдуть більш адекватні та відповідальні політики, цей дискримінаційний закон, в разі його прийняття, буде скасований. Тому ми вимагаємо зняти його з розгляду, щоб Верховна Рада змогла зосередитися на питаннях, які дійсно хвилюють українців», – підкреслив Володимир Гусак.

12 березня 2019 12:20
'site2018:subscribe.form' is not a component