Володимир Гусак прокоментував 102 місце України в рейтингу свободи ЗМІ: Нас вели в Європу, а привели до Африки

Володимир Гусак прокоментував 102 місце України в рейтингу свободи ЗМІ: Нас вели в Європу, а привели до Африки

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» опублікувала оновлені дані індексу свободи ЗМІ за 2019 рік. Україна опустилася на одну сходинку та займає 102 місце.

На думку народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Володимира Гусака, рейтинг України - прямий наслідок бажання влади взяти під контроль мас-медіа. «Обравши курс на Європу, режим Порошенко зробив все для того, щоб України там не виявилося - ані економічно, ані політично. Найцікавіше, що зберегти владу чинного президента не допомогла ані тотальне цькування незалежних ЗМІ, ані куплені телеканали, ані підгодовані «експерти», ні армія порохоботов в соціальних мережах. Все рухнуло як картковий будинок», - заявив Володимир Гусак.

На його думку, 102 місце України в рейтингу свободи ЗМІ - свідоцтво того, що Порошенко всіляко намагався взяти під контроль інформаційний простір. «Журналістів переслідували, залякували, били, вбивали. Не дивно, що Україна опинилася навіть не в першій сотні країн з питань свободи ЗМІ. Поруч з нами в рейтингу - Ліван, Мозамбік та Кенія», - заявив політик.

Опозиціонер зазначив, що в Україні надзвичайно великий політичний вплив на засоби масової інформації. Він значно посилився перед президентськими виборами. «На ЗМІ тиснуть за допомогою Нацради з питань телебачення та радіомовлення, журналістів «травлять» за висловлювання, іноземним журналістам забороняють в'їжджати в нашу країну», - зазначив політик.

За словами Володимира Гусака, сьогодні ані український, ані іноземний журналіст не відчувають себе захищеними в Україні. «Представники ЗМІ протягом останніх п'яти років зазнали справжнього цькування та репресій. До сих пір не розслідувані вбивства Олеся Бузини та Павла Шеремета. Про який тоді рейтинг свободи ЗМІ може йти мова? Сподіваюся, що після парламентських виборів, коли в країні буде обрано по-справжньому демократичну владу, ми зможемо кардинально змінити ситуацію. В кращу сторону», - резюмував народний депутат.


22 квітня 2019 13:20
'site2018:subscribe.form' is not a component