Володимир Гусак: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК готовий оскаржити мовний закон в Адміністративному та Конституційному судах

Володимир Гусак: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК готовий оскаржити мовний закон в Адміністративному та Конституційному судах

Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зареєструвала проект Постанови про скасування результатів голосування за закон № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Таким чином, ані спікер Верховної Ради Парубій, ні президент Порошенко не можуть підписати цей закон. Відповідно, він не може вступити в силу», - розповів народний депутат Володимир Гусак.

За його словами, мовний закон був ухвалений з порушенням Регламенту – на момент голосування було відсутнє рішення профільного комітету, крім того були зафіксовані факти неперсонального голосування.


Володимир Гусак підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК готовий оскаржити мовний закон в Адміністративному та Конституційному судах.

«Прийнятий сьогодні Закон про мову в будь-якому разі буде скасовано. Рано чи пізно – як би йде влада не намагалася відтягнути неминуче. У такому вигляді він існувати не може, тому що фактично вводиться заборона на використання мов меншин та створюється система переслідування за вживання інших мов. Україна не повинна перетворитися в мовну в'язницю для тих своїх громадян», - підсумував Володимир Гусак.

25 квітня 2019 13:20
'site2018:subscribe.form' is not a component