Володимир Гусак: Завдяки новій Конституції, яку пропонує Олександр Вілкул, Україна стане мирною країною з потужною економікою, де люди зможуть гідно жити

Володимир Гусак: Завдяки новій Конституції, яку пропонує Олександр Вілкул, Україна стане мирною країною з потужною економікою, де люди зможуть гідно жити

Нова Конституція, яка є однією зі складових програми кандидата в Президенти Олександра Вілкула «Мир та розвиток: чотири кроки до успіху», зробить Україну мирною країною з потужною економікою, нормальними дорогами, школами, лікарнями не тільки в Києві, а й у кожному українському місті та селі, країною з високими зарплатами та пенсіями, де люди будуть добре жити. Таку заяву в ефірі телепрограми «Свобода слова» на телеканалі «ICTV» зробив Володимир Гусак, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, довірена особа кандидата в Президенти Олександра Вілкула.

«Можна сказати, що наша країна має фундаментальні проблеми в організації політичного та економічного життя. І одна з основних проблем - це Конституція із зайвим рівнем повноважень в центрі, без реальних повноважень на місцях та з дуже низькою ефективністю центральної влади», - сказав Володимир Гусак.

«Ми пропонуємо реальну передачу повноважень на місця, щоб місцеві громади повністю самі вирішували питання охорони громадського порядку, охорони здоров'я, освіти та інші гуманітарні питання, наприклад, як будуть називатися їх населені пункти. У центра залишиться набагато менше повноважень - питання національної оборони, зовнішньої політики, національної інфраструктури. Більшість питань і повноважень для їх вирішення будуть передані на місця. Обласні голови обиратимуться жителями, а не призначатимуться центром», – підкреслив опозиціонер.

Народний депутат зазначив, що в програмі Олександра Вілкула пропонується перехід до реальної парламентської моделі управління країною та підвищення ефективності роботи парламенту. «У нижній палаті парламенту потрібно залишити 150 депутатів (зараз 450), з яких нарешті буде знята депутатська недоторканність. Ці 150 депутатів повинні обиратися за відкритими списками. Верхня палата парламенту складатиметься з 29 депутатів, своєрідний Сенат, який контролюватиме роботу нижньої палати. Щоб зберегти баланс між гілками влади, недоторканність потрібно зняти і з президента, і з суддів, і з усіх посадових осіб», - сказав Володимир Гусак. 

Політик акцентував, що нова Конституція повинна бути прийнята на референдумі. «Її проект вже давно підготовлений нашою партією «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК - Партія миру та розвитку». Пройде час і вже буде неважливо, хто підготував цей проект, але люди пам'ятатимуть, що цю Конституцію прийняли на референдумі під час президентства Олександра Вілкула», - сказав довірена особа кандидата.

Раніше Олександр Вілкул озвучив перелік доповнень до проекту нової Конституції, підготовленої членами Опозиційного уряду.

30 січня 2019 18:16
'site2018:subscribe.form' is not a component