Володимир Гусак: Олександр Вілкул підвищить ефективність держуправління, щоб розвивати економічний потенціал країни та реально підвищити рівень життя людей

Володимир Гусак: Олександр Вілкул підвищить ефективність держуправління, щоб розвивати економічний потенціал країни та реально підвищити рівень життя людей

Україна стала однією з найбідніших країн Європи, в тому числі через те, що нинішня українська політична модель не працює. Одна з найважливіших змін, яку пропонує команда Олександра Вілкула в рамках проекту нової Конституції - нова політична модель парламенту. Партія, яка перемагає на виборах, повинна отримати 50% + 1 мандат в парламенті та зможе самостійно сформувати уряд. Це дозволить підвищити ефективність держуправління та створити стійкий уряд. Таку заяву в ефірі Свободи Слова на ICTV зробив Володимир Гусак, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, довірена особа кандидата в Президенти Олександра Вілкула.

«У чому проблема нинішньої коаліції? Вона дуже хитка, в ній багато партій. Через це в уряді взагалі немає командної роботи. Там, як правило, міністр від однієї партії, заступник - від іншої, а секретар - від третьої. Через це вони тільки борються один з іншим за повноваження та ресурси», - зазначив Володимир Гусак.

Раніше Олександр Вілкул озвучив перелік доповнень до проекту нової Конституції, підготовленої членами Опозиційного уряду.

Він зазначив, що зараз люди приходять в уряд максимум на півроку. «А для того, щоб розвивати державу, потрібно, щоб людина, приймаючи рішення, несла і відповідальність за них», - сказав Володимир Гусак.

Нардеп зазначив, що в програмі Вілкула «Мир та розвиток: 4 Кроку до успіху» пропонується перехід до реальної парламентської моделі управління країною та підвищення ефективності роботи парламенту. «У нижній палаті парламенту потрібно залишити 150 депутатів (зараз 450), з яких нарешті буде знята депутатська недоторканність. Ці 150 депутатів повинні обиратися за відкритими списками. Верхня палата парламенту буде складатися з 29 депутатів, своєрідний Сенат, який контролюватиме роботу нижньої палати. Щоб зберегти баланс між гілками влади, недоторканність потрібно зняти і з президента, і з суддів, і з усіх посадових осіб», - сказав народний депутат.

31 січня 2019 11:27
'site2018:subscribe.form' is not a component