Олександр Вілкул прокоментував результати президентських виборів і озвучив першочергові завдання парламенту

Олександр Вілкул прокоментував результати президентських виборів і озвучив першочергові завдання парламенту

«Український народ дав оцінку тому, що відбувається з нашою країною протягом останніх п'яти років. Ця оцінка, дійсно, схожа на вирок. І справа не тільки в особі Петра Порошенка. Зараз багатьом буде зручно і вигідно персоніфікувати поразку. Справа в системі. Головним виразником якої був, безумовно, Порошенко. Влада довго ігнорувала попередження соціологів», – заявив заступник Голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Верховній Раді Олександр Вілкул, коментуючи поразку чинного президента Петра Порошенка.

За його словами, 75% громадян України не підтримують політику чинної влади, вважаючи її помилковою. «75% хочуть миру, а не війни, – заявив Вілкул. – Народ України висловив свою позицію проти штучного поділу на Схід і Захід, проти війни, бідності, лицемірства, проти націоналізму, як державної ідеології, проти гонінь на Українську канонічну православну церкву. Проти переписування історії та перетворення прислужників фашистів на героїв. Проти експериментів з мовою та свідомістю. Проти корупції. Проти брехні та пропаганди, завдяки яким всі провали в економіці та соціальній сфері намагалися уявити, як гігантські досягнення на шляху до Європи. Проти переслідувань опозиції».

Також Олександр Вілкул закликав спікера парламенту та колег-депутатів уникнути розгляду законопроектів, які розколюють суспільство, а приступити до інших дійсно важливих законопроектів. «Невже ви не розумієте, що агресивна мовна політика стала одним з тих факторів, які призвели вашу команду до поразки? Вважаю за доцільне перейти до більш важливих питань, яких від нас чекають громадяни України.

Перш за все, ми повинні якомога швидше прийняти рішення, яке б гарантувало проведення парламентських виборів на основі відкритих списків. Виборчий кодекс повинен замінити підходи до виборчої системи та ліквідувати саму можливість маніпуляції в середині Верховної Ради – коли президент, користуючись голосами депутатів від одномандатних округів, формує зручні коаліції та контролює парламент. Якщо не прийняти нове виборче законодавство, то сама можливість проведення дострокових виборів на основі старого закону, помножена на інерцію президентської кампанії та поляризацію суспільства, може призвести до того, що наступний парламент законсервує протистояння між прихильниками Порошенка та Зеленського ще на 5 років. Так само як нинішній парламент законсервував комплекси та фобії Майдану 2014 року. Про конструктивні роботи можна буде забути», – підкреслив опозиціонер.

Також Олександр Вілкул закликав негайно розглянути закон про опозицію, який би
закріпив права і політичні можливості опозиції в Україні та привів би ситуацію
у Верховній Раді у відповідність зі світовими стандартами демократії. «Я нагадаю, що Пет Кокс декілька разів на це вказував, що потрібно прийняти закон про опозицію, і що потрібно опозиції дати контрольні функції, але п'ять років минуло, і лише в кінці до всього цього ми повертаємося. Але це необхідно зробити. Я вважаю, що це сьогодні підтримає і "БПП", яка очевидно буде надалі опозицією. І тоді Верховна Рада стане реальним запобіжником з розгортання нездорових тенденцій в суспільстві та не допустить того, щоб ситуація в державі повністю залежала від зміни осіб в кабінеті на Банковій. Вважаю, що сьогодні від нашої мудрості та згуртованості залежить майбутнє нашої країни», – резюмував народний депутат.
23 квітня 2019 13:19
'site2018:subscribe.form' is not a component