Вілкул про плани Оппоблоку в новій Раді: Скасуємо мовний закон і створимо український Інститут російської мови

Вілкул про плани Оппоблоку в новій Раді: Скасуємо мовний закон і створимо український Інститут російської мови

Один з лідерів опозиції Олександр Вілкул заявив, що відразу після парламентських виборів ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК скасує мовний закон, проведе культурну і гуманітарну децентралізацію, а також ініціює створення Українського інституту російської мови. Про це він заявив в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі «ICTV».  

За словами Вілкула, в Україні не існувало мовної проблеми до тих пір, поки її не «витягли на світло» Порошенко і Парубій.

«Націоналістичний мовний закон, який вступив в силу 16 липня, - це закон не про об'єднання, а про розкол України. Тому ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК готовий взяти на себе відповідальність за громадянське примирення. Наш план такий: по-перше, скасовуємо радикальний закон про мову. Для цього ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК сьогодні подав у Верховну Раду відповідний законопроект. По-друге, проводимо культурну і гуманітарну децентралізацію. Нехай кожен регіон сам приймає рішення, якою мовою розмовляти і вчити своїх дітей поряд з державним. І третє - ми виходимо з дуже важливою ініціативою: створення Українського інституту російської мови. Звертаємо увагу: не російського, а українського Інституту російської мови, який би нормально розвивав і підтримував російську мову», - розповів Вілкул.

За його словами, після вступу в силу мовного закону захист мов національних меншин набирає особливої ​​актуальності.

«Відповідно до соцопитувань, 40% українців постійно використовують російську мову. Ще 30% використовують і російська, і українська. Тобто для 70% українців російська є мовою, який вони постійно використовують. Так чому ми не говоримо про російську мову в Україні? Мова - це ж не монополія якогось конкретного держави або президента, в тому числі і Росії. На англійську мову не має монополії Великобританія - півсвіту на ньому говорить. Він є державним і в США, і в Канаді, і в Австралії і ще в десятках країн. Теж саме німецьку мову - Австрія, Швейцарія. Іспанська мова - Еквадор, Аргентина, багато інших країн. Чому ми тоді не говоримо, що російська мова є однією з мов України? Чому ми не даємо українцям творити російською мовою?»- здивувався Вілкул.

За словами опозиціонера, в гуманітарній сфері України зобов'язана діяти по європейській та світовій моделі.

«Раз ми вже говоримо, що ми європейці, то ми повинні і чинити по-європейськи. Тому ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК готовий взяти на себе відповідальність за захист багатомовності України і пропонує дуже конкретний план президенту Зеленському, яким чином повернути громадянський мир в нашу країну і знизити градус напруженості», - підкреслив Вілкул.


17 липня 2019 13:01
'site2018:subscribe.form' is not a component