Олександр Вілкул: Нинішня несамовита влада може й Ваше місто перейменувати, наприклад, в Парубієвск

Олександр Вілкул: Нинішня несамовита влада може й Ваше місто перейменувати, наприклад, в Парубієвск

Лідер опозиції, народний депутат Олександр Вілкул прокоментував на своїй сторінці в Facebook інформацію в ЗМІ про рішення Конституційного Суду, який дозволив перейменувати Дніпропетровську область в Січеславську. «Нинішня влада несамовита. Вони можуть і Ваше місто перейменувати, наприклад, в Парубієвск. Не спитавши Вашої думки, як сталося з жителями Дніпропетровської області».

Вілкул підкреслив: «Важливо. Рішення Конституційного Суду - це не остання дія. Щоб перейменувати, коаліція повинна ще внести зміни до Конституції. Процедура наступна: спочатку коаліція повинна в першому читанні прийняти закон про перейменування, давши не менше 226 голосів. Теоретично, вони це можуть зробити в квітні - липні, якщо винесуть в зал.

Потім, на наступній сесії (вересень - жовтень) в другому читанні за це свавілля має проголосувати не менше 300 нардепів, оскільки перейменування області - це зміна до Конституції».

Лідер опозиції зазначив, що є нюанс. «Якщо Рада проголосує за перейменування (в першому читанні) до 21 квітня, то Порошенко остаточно попрощається з надіями на президентство. Оскільки кілька сотень тисяч голосів він відразу втратить через дії своїх депутатів. Значить, цей процес відкладається.

Ми будемо голосувати проти і робити все можливе в рамках закону, щоб цього не сталося.

Також ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагатиме, щоб Рада прийняла поданий мною законопроект, згідно з яким самі люди на місцевих референдумах мають визначати назви населених пунктів та вулиць. Так робиться в усьому цивілізованому світі».

Вілкул акцентував: «Ну а глобально, треба, щоб на виборах у парламент, які відбудуться вже цієї осені, всі розсудливі люди об'єднайся. Ми повинні послати на смітник нинішні провладні партії, які тільки роблять людей жебраками та розколюють суспільство питаннями мови, віри та безглуздих перейменувань».

Нагадаємо, що 8 лютого 2019 року Олександр Вілкул виступив різко проти, а фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ не підтримала зміни до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області в Січеславську без проведення місцевого референдуму.


03 квітня 2019 15:22
'site2018:subscribe.form' is not a component