Вікторія Юрченко: В аматорських руках влади мовна реформа перетворилася на мовну тиранію

Вікторія Юрченко: В аматорських руках влади мовна реформа перетворилася на мовну тиранію

Неприпустимо забороняти та обмежувати мови, які є рідними для громадян України. Про це заявила депутат Харківської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вікторія Юрченко.

З легкої руки влади в українському суспільстві особливо гострими залишаються гуманітарні питання – релігійне та мовне. Особливо болісно питання мови сприймаються в регіонах, де українська мова майже не використовується на побутовому рівні.

Опозиціонер обурена, що провладні політики піднімають мовне питання кожен раз, коли необхідно відвернути увагу громадян від більш важливих економічних і соціальних проблем. При цьому вони ігнорують Конституцію, яка гарантує вільний розвиток і використання мов національних меншин.

Депутат підкреслила, що українську мову, як державну, необхідно використовувати в діловодстві, в органах державної влади. Однак не потрібно паралельно вводити заборони на використання інших мов, якими розмовляють мільйони громадян нашої країни.

«Крім обов'язкового вивчення української в школах, необхідно мотивувати людей прийти до державної мови як до рідної. Але ні в якому разі не шляхом примусових дій, а за допомогою проведення цікавих, новаторських заходів, створення якісних продуктів на телебаченні, популяризації українських авторів – як класиків, так і сучасників. Тоді люди самі відчують гордість за мову країни, в якій вони живуть, і захочуть нею розмовляти», – підкреслила Вікторія Юрченко.

21 березня 2019 16:04
'site2018:subscribe.form' is not a component