Вікторія Юрченко: Необхідно знайти золоту середину між класичними підходами до освіти та її новими тенденціями

Вікторія Юрченко: Необхідно знайти золоту середину між класичними підходами до освіти та її новими тенденціями

Сучасна система освіти, яку активно насаджують в Україні, не дає фундаментальних знань, а без них людина не зможе стати професіоналом з великої літери. Таку думку висловила депутат Харківської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вікторія Юрченко.

Вона зазначила, що зараз широко поширена думка, що дитину не потрібно змушувати вчити все підряд, а необхідно зосередитися на тих знаннях і уміннях, які потім допоможуть в житті.

«Безумовно, школа і виш повинні готувати дітей до реального життя. Час іде, змінюється життя, і щоб наші діти були конкурентоспроможними на ринку праці вже недостатньо лише теоретичних знань. Діти повинні розуміти як і де можна застосувати знання в житті. Для цього потрібно більше уваги приділяти розвитку практичних навичок. Але не варто вдаватися до крайнощів, не можна зовсім вже махнути рукою на фундаментальні знання», – заявила політик.

Вікторія Юрченко вважає, що без загальних знань не вийде розбиратися і в процесах, що відбуваються в суспільстві, економіці, громадському порядку.

«Найчастіше для вирішення того чи іншого завдання недостатньо знань лише конкретно за тією спеціальністю, в якій ти працюєш, потрібно використовувати знання і з інших сфер. Якщо ти не будеш всебічно розвиненим, то тебе не можна буде назвати професіоналом з великої літери», – зазначила депутат.

Україна завжди славилася якістю освіти. За словами опозиційного політика, доказом цього можуть послужити як школярі-переможці та призери різних міжнародних олімпіад, так і працівники розумової праці, що знайшли, на жаль, застосування отриманим знанням на зарубіжних ринках праці. І щоб модернізувати систему освіти зовсім не потрібно повністю відмовлятися від старого: необхідно знайти баланс між отриманням фундаментальних знань, розвитком критичного та креативного мислення, розкриттям і застосуванням талантів.

«Не дарма Великобританія в 2018 році перейшла на ту систему освіти, яку ми чверть століття тому втратили. Нам потрібно знайти золоту середину між тими, давно втраченими підходами до освіти й новими тенденціями», – резюмувала Вікторія Юрченко.

30 травня 2019 17:05
'site2018:subscribe.form' is not a component