Вікторія Гриб: Сьогодні наше завдання – скасувати медреформу, яка дісталася нам від попередників

Вікторія Гриб: Сьогодні наше завдання – скасувати медреформу, яка дісталася нам від попередників

Мешканці Луганщини позбавлені доступу до медичних послуг, адже усі спеціалізовані медустанови знаходяться на непідконтрольній території. Цю проблему народним депутатам необхідно вирішувати спільно з Міністерством охорони здоров’я, адже з новим керівництвом МОЗу вітчизняну медицину можуть чекати справді революційні зміни. На цьому наголосила на своїй сторінці у Facebook народний депутат Вікторія Гриб.

Як приклад вона навела історію, що сталася минулого тижня у місті Сєвєродонецьк, де вперше відбулося виїзне засідання парламентського Комітету з питань прав людини та реінтеграції Донбасу. За декілька днів до цього народний депутат отримала листа від Олени Пономарьової, мешканки міста Щастя, родину якої спіткало лихо: важко занедужав її брат Олександр Пучкун. Спочатку чоловіка лікували в Новоайдарі, після чого естафету підхопили лікарі в Сєвєродонецьку. Але Олександрові ставало дедалі гірше. До хвороби шлунку додалися проблеми з серцем.

«Не гаючи часу, передала звернення Олени Пономарьової заступнику міністра охорони здоров’я Михаїлу Загрийчуку, який разом зі мною брав участь у виїзному засіданні комітету. Чи сподівалась на швидку реакцію? Безумовно. Та я не могла уявити, що вона стане блискавичною. Він негайно сконтактував із сєверодонецькими лікарями та з’ясував стан пацієнта. Тоді й вирішили транспортувати Олександра на реанімобілі до Києва.

Зараз він під наглядом лікарів у Національному інституті серцево-судинної хірургії імeні Амосова. Стан чоловіка досі важкий, проте наразі з'явилася надія. Раніше був лише відчай. Незабаром Олександра Пучкуна прооперують. Все, що від нас залежало, ми зробили. А тепер сподіваємося на майстерність лікарів та допомогу Всевишнього», - розповіла Вікторія Гриб.

Народний депутат виразила вдячність Михайлові Загрійчуку. За її словами, він міг знайти тисячу причин відмовити в допомозі, та зробив все, що в його силах. «Такою має бути співпраця народного депутата з Міністерством», - вважає парламентарій.

Вікторія Гриб зазначила, що випадок Олександра Пучкуна є особливим, а можливості заступника міністра – небезмежними. Однак відчувається, що на керівні посади в Міністерство охорони здоров’я прийшли люди, яким небайдужі долі простих українців. Їм важливо, щоб жителі Донецької та Луганської областей відчували, що держава про них дбає та піклується.

«Хвороба Олександра – ще й індикатор катастрофічної ситуації, котра склалася в українській медицині. Наприклад, мешканці Луганщини позбавлені доступу до медичних послуг, адже усі спеціалізовані медустанови знаходяться на непідконтрольній території. Цю проблему ми будемо вирішувати спільно з Міністерством», - акцентувала народний депутат.

«Сьогодні наше завдання – скасувати медреформу, яка дісталася новій владі від попередників. Необхідно суттєво збільшити фінансування медзакладів Донбасу. Впевнена, що з новим керівництвом МОЗу на українську медицину очікують справді революційні зміни», - підкреслила Вікторія Гриб.

31 жовтня 2019 11:43
'site2018:subscribe.form' is not a component