Вікторія Гриб про держбюджет-2020: «Обіцяний «кінець епохи бідності» скасовується»

Вікторія Гриб про держбюджет-2020: «Обіцяний «кінець епохи бідності» скасовується»

Верховна Рада проголосувала в другому читанні законопроект №2000 про державний бюджет на 2020 рік. На думку народного депутата Вікторії Гриб, ніяких кардинальних змін економіці України і зростання добробуту громадян він не несе.

Вона зазначила, що, виходячи з прийнятого бюджету, ніякого зростання соціальних стандартів в наступному році не намічається.

«Мінімальна заробітна плата зросте чисто символічно. Пенсійний фонд залишиться дефіцитним. Зарплати вчителів підвищать лише на декілька відсотків, хоча обіцяли ледь не золоті гори. Лікарів порадувати особливо теж нічим - витрати на медицину виростуть, але не суттєво», - сказала політик.

За словами Вікторії Гриб, основний ризик цього бюджету - невиконання плану по доходах: окремі статті виглядають вкрай неправдоподібно.

Народний депутат підкреслила, що разом з колегами вносила пропозиції, які могли б якісно поліпшити запропонований Кабміном проект бюджету.

«Ми наполягали на підвищенні прожиткового мінімуму до 4251 грн, а мінімальної зарплати - до 7085 грн. Також необхідно було збільшити витрати на відновлення інфраструктури Донбасу, передбачити додаткові субвенції місцевим бюджетам. Ми вважаємо, що зараз потрібно більше фінансувати медицину та освіту, а Генпрокуратуру і МВС - менше. Це лише мала частина того, що ми пропонували. На жаль, наші пропозиції не були підтримані більшістю», - резюмувала Вікторія Гриб.

14 листопада 2019 17:15
'site2018:subscribe.form' is not a component