Верховна Рада схвалила законопроект авторства Дмитра Шпенова щодо посилення відповідальності за порушення правил перевезення дітей

Верховна Рада схвалила законопроект авторства Дмитра Шпенова щодо посилення відповідальності за порушення правил перевезення дітей

У вівторок, 29 жовтня, Верховна Рада схвалила за основу та в цілому законопроект №1150 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» авторства народного депутата Дмитра Шпенова. За відповідне рішення проголосували 332 парламентарія.

Як зазначив Дмитро Шпенов у пояснювальній записці до законопроекту №1150, ситуація на українських дорогах показує високий рівень смертності та травматизму, що зумовлене не лише незадовільним станом доріг, але і нехтуванням водіями Правил дорожнього руху. Так, згідно з офіційними даними Національної поліції України, щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та травмується не менше 35 тисяч. Чималу частку серед постраждалих становлять саме діти.

Однак чинним законодавством не передбачено норми, яка б встановлювала відповідальність за порушення правил перевезення дітей. Безпека дітей, в такому разі, прямо залежить від усвідомленості батьків, які в більшості випадків нехтують правилами безпеки.

«Батьки забувають, що ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо щодо користування автокріслами, може призвести до загибелі дитини», - підкреслив Шпенов.

Тепер же в Кодексі України про адміністративні правопорушення передбачається адмінвідповідальність за порушення правил перевезення дітей і за вчинення такого правопорушення повторно протягом року відповідно. Встановлюється штраф за порушення правил перевезення дітей на рівні 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н. м. д. г.), тобто у розмірі 510 грн, а за повторне правопорушення – 50 н. м. д. г., тобто 850 грн.

29 жовтня 2019 17:16
'site2018:subscribe.form' is not a component