На момент розпаду Радянського Союзу Україна була однією з найбільш промислово розвинених радянських республік. Але в той час як всі пострадянські країни розвивали свою промисловість, Україна або котилася вниз, або тупцювала на місці. Результат цього – затяжна економічна криза, промисловий спад і величезні суми зовнішнього боргу перед міжнародними кредиторами, підкреслив керівник Херсонської обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Василь Федін.
Як приклад пострадянської країни, яка змогла успішно провести економічні перетворення і при цьому не тільки не зменшити, але і збільшити свій промисловий потенціал, політик навів Білорусь.
«На момент розпаду Радянського Союзу економіка Білорусі була набагато слабкішою за економіку України. Але поки у нас були «армія, мова, віра», білоруси розвивали промисловість своєї країни. Як результат, ВВП на душу населення в Білорусії виріс в 3,5 рази. У квітні 2019 року середня заробітна плата в Білорусі склала $509, а в Україні лише $386», – зазначив голова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Херсонщини.
Він підкреслив, що такі результати були досягнуті без «ліберальної» економіки і «танців під дудку» МВФ.
«Основна стратегія білорусів: захист національного товаровиробника. Це те, чого немає у промисловій політиці України. Нам треба відкинути питання «мови та віри» і зайнятися відродженням національної економіки, інакше ми опинимося на звалищі історії», – резюмував Василь Федін.