Вадим Новинський: Відмовившись розглядати соціальні законопроекти опозиції, коаліція протиставила себе народу

Вадим Новинський: Відмовившись розглядати соціальні законопроекти опозиції, коаліція протиставила себе народу

За час роботи 9-ої сесії VIII скликання Верховної Ради (з 4 вересня 2018 року по 18 січня 2019 року) народні депутати від фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зареєстрували 58 нормативно-правових актів (29 законопроектів і 29 проектів постанов). Більшість нормативно-правових актів стосуються соціального захисту громадян, підвищення пенсій та допомог, відновлення порушених виборчих прав переселенців і тимчасових трудових мігрантів, зниження цін на послуги ЖКГ і природний газ для населення, захисту від переслідувань віруючих і священиків канонічної УПЦ. Жоден із законопроектів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ не був винесений на розгляд парламенту. Лише п'ять постанов із зареєстрованих були прийняті.

У співавторстві з народними депутатами інших фракцій опозиціонери зареєстрували ще 36 проектів нормативно-правових актів (27 законопроектів і 9 проектів постанов). І тільки один із законопроектів став законом.

«Така тенденція розгляду законопроектів опозиції свідчить про навмисне ігнорування правлячою більшістю проблем українців і нівелювання законотворчої функції до рівня передвиборчого популізму», – заявив лідер фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський, коментуючи підсумки законодавчої роботи фракції протягом 9-ої сесії Верховної Ради.

За його словами, соціально значущі законопроекти, зареєстровані опозицією, навіть не вносяться до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради. «Коаліція провалює обіцяне в коаліційній угоді 2015-го року прийняття Виборчого кодексу та інших необхідних країні законів: про тимчасові слідчі комісії ВРУ, про всеукраїнський та місцеві референдуми, про зняття блокади Донбасу. Не виконуються більшістю й обіцяні Місії Європарламенту на чолі з Петом Коксом декларації з відновлення прав опозиції. Коаліційна більшість не здатна виконувати власні обіцянки», – підкреслив Вадим Новинський.

Найбільшу кількість законопроектів серед опозиціонерів протягом 9-ої сесії VIII-го скликання розробили народні депутати Олександр Вілкул (25), Ігор Шурма (22), Андрій Гальченко (18) Костянтин Павлов (18) і Вадим Новинський (13).


07 березня 2019 14:11
'site2018:subscribe.form' is not a component