Вадим Бойченко обговорив у Лондоні питання «зеленого» розвитку Маріуполя

Вадим Бойченко обговорив у Лондоні питання «зеленого» розвитку Маріуполя

Мер Маріуполя Вадим Бойченко взяв участь в конференції «Зелені міста: побудова кращого і більш сталого майбутнього для міст», яка проходить 4 та 5 липня в Лондоні в штаб-квартирі Європейського банку регіонального розвитку (ЄБРР).

На конференції було підписано «Договір про підготовку кредитного фінансування», який дозволить залучити близько 20 млн євро інвестицій, частина з яких – грантові кошти.

У травні 2019 року Маріуполь підписав з ЄБРР Меморандум про взаєморозуміння за програмою «Зелені міста». Місто заручилося підтримкою в пошуку фінансування на важливі для Маріуполя екологічні проекти. За експертної підтримки ЄБРР Маріуполь розробить Стратегію зеленого сталого розвитку. Вона покликана вирішити ключові екологічні проблеми міста і знизити викиди в атмосферу. Планується розвиток ключових напрямків – транспорту, енергоефективності, управління відходами, водних ресурсів та малої екології.

Першим стане проект модернізації інфраструктури твердих побутових відходів. Його мета – рекультивація існуючих полігонів, будівництво нового полігону та заводу переробки ТБО. В цьому Маріуполю допоможе французька компанія «Beten ingenierie».

Комплекс включатиме зниження до мінімуму поховання сміття на міському полігоні та збільшення його утилізації до 60%. Наразі ведеться експертна оцінка запропонованих варіантів. Розробляються та розглядаються наступні аспекти: компостування та сортування. Планується, що проектна потужність полігону складатиме 126 тонн на рік.

Варто зазначити, Маріуполь став 25-им містом в світі та третім містом в Україні, який приєднався до програми «Зелені міста» Європейського банку реконструкції та розвитку. Маріуполь у списку разом зі Львовом і Києвом, які вже стали на шлях вирішення екологічних проблем.

Крім того, Маріуполь вже співпрацює з ЄБРР. За підтримки банку місто придбає 72 нових тролейбуси, проведе реконструкцію депо та контактної мережі по одному з центральних проспектів. Загальний обсяг інвестицій – 18 млн євро. 15 млн – кредитні кошти, а 3 млн – грантові. Придбання нового транспорту є частиною стратегії розвитку транспортної інфраструктури міста.

Варто зауважити, що у конференції взяли участь Адміністрація Великого Лондона, мери та урядовці з програми ЄБРР «Зелені міста», фінансові установи, фахівці з урбаністики та міського клімату. На конференції вони мають нагоду поспілкуватися і поділитися своїм досвідом.

На заході висвітлять останні тенденції в фінансуванні зелених міст – від інноваційних технологій до стійких інвестицій в інфраструктуру. Її учасники обговорюватимуть, як забезпечити краще і більш стійке майбутнє для міст та їх жителів.

Довідково:

«Зелені міста» – програма, яку заснував Європейський банк реконструкції та розвитку. Її мета – надати країнам операцій Банку допомогу в подоланні бар’єрів, які стримують розвиток «зеленого» планування міст та інвестицій в інфраструктуру, необхідних для реагування на виклики у сфері міської екологічної інфраструктури, включаючи регуляторні та технічні бар’єри, а також недостатню інституційну спроможність громадських організацій.

За програмою «Зелені міста» ЄБРР надає містам-партнерам підтримку в розробці та реалізації плану дій (Green City Action Plan) і допомогу у визначенні інвестиційних програм і отриманні донорської допомоги. Зокрема, в «дорожніх картах» прописуються заходи щодо поліпшення муніципальної інфраструктури, якості повітря, чистоти та доступності земельних і водних ресурсів, зелених зон.

Так, пілотні програми були реалізовані в Грузії, Вірменії та Молдові. Першим учасником програми від України став Львів, а другим – Київ.


04 липня 2019 17:05
'site2018:subscribe.form' is not a component