Вадим Новинський: Зеленський зобов'язаний розпочати економічну реінтеграцію Донбасу

Вадим Новинський: Зеленський зобов'язаний розпочати економічну реінтеграцію Донбасу

Тільки дві ініціативи з тих, які збирається розглядати парламент на цьому тижні, є важливими: законопроекти про тимчасові слідчі комісії і про імпічмент президента, що йдуть у зв'язці, і новий Виборчий кодекс. Однак, на думку глави фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадима Новинського, народ не особливо хвилює, чи будуть прийняті ці законопроекти. «Народ хвилюють тарифи, зарплати і чи буде мир на Південному Сході. Ось ці першочергові питання повинна розглядати Верховна Рада. Але скільки постанов ми не реєстрували на ці теми, як не наполягали на їх прийнятті – провладні депутати вирішують все по-своєму», – заявив опозиціонер в ефірі телеканалу« НАШ» в понеділок, 3 червня.

На думку політика, нагальні питання країни нинішнє скликання парламенту вирішувати не в змозі. «Це Верховна Рада війни, і вирішити питання миру вона не здатна. Замість цього в четвер почнеться розгляд Виборчого кодексу, і до виборів 21 липня парламент розглядатиме лише його. Але в такому стані Верховна Рада прийняти Виборчий кодекс не зможе. Говорити про те, що це буде збалансований і важливий документ також не можна. Тому що розглянути 4200 поправок швидко і якісно не вийде, коли не буде більшості в залі Верховної Ради», – вважає Вадим Новинський.

Глава фракції опозиціонерів запропонував змінити розпорядок роботи Верховної Ради, щоб до виборів працювати без вихідних і все-таки прийняти новий виборчий кодекс. «Якщо буде прийнятий кодекс з відкритими списками, ми готові його підтримувати. Але в першу чергу я б поставив на розгляд ті законопроекти, які випливають з Мінських угод. Тому що найважливіше завдання для будь-якої влади – встановити мир на Південному Сході, щоб не гинули наші громадяни, щоб Україна не була розділена. Без цього не буде зростання економіки, зростання добробуту наших громадян. Потрібно в першу чергу займатися саме цим», – підкреслив політик.

Він зазначив, що нинішній Президент неодноразово заявляв, у тому числі в своїй інаугураційній промові, що готовий покласти свій авторитет і свій рейтинг заради порятунку хоча б одного людського життя, що готовий домовлятися хоч з ким. Але минуло два тижні – і немає ніяких кроків. Навпаки, ми чуємо заяви, що суперечать тому, що він говорив раніше. Вадим Новинський вважає, що це свідчить про відсутність у Володимира Зеленського жодної програми зі встановлення миру та волі, щоб це зробити.

«73% українців підтримали нинішнього президента. Всі вони хотіли, щоб був мир. Тому необхідно кинути все і займатися тільки цим. Треба прямі переговори – будь ласка, проводьте. Але вже можна підписати указ про зняття злочинної блокади Донбасу, яка була введена указом Порошенко. Вона завдала величезної шкоди економіці та прокопала глибокий рів між двома частинами України. Зеленський просто зобов'язаний її скасувати, і тоді почнеться економічна реінтеграція Донбасу, за якою вже незабаром відбудеться і політична», – резюмував глава фракції опозиціонерів.

03 червня 2019 17:28
'site2018:subscribe.form' is not a component