Вадим Новинський заявив в ПАРЄ про порушення Європейської Конвенції з прав людини в Україні

Вадим Новинський заявив в ПАРЄ про порушення Європейської Конвенції з прав людини в Україні

Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ народний депутат Вадим Новинський, виступаючи на дебатах сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, звернув увагу парламентаріїв європейських держав на порушення базового документа Ради Європи - Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод в Україні.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК оскаржив в судах закриття виборчих дільниць в Російській Федерації як грубе порушення виборчого права українських громадян, які мешкають в РФ, однак Верховний Суд прийняв рішення про законність таких дій, аргументуючи тим, що три мільйони українців зможуть проголосувати в сусідніх державах - Фінляндії, Казахстані та Грузії. Вважаю це рішення політично мотивованим: влада не допустила до виборів громадян, які виїхали на заробітки та рятувалися від війни, тому що вони не мають наміру голосувати за чинного президента. Всі можливості українського правосуддя щодо захисту права українців голосувати в РФ вичерпані, і ми будемо звертатися з заявою до ЄСПЛ», - заявив він.

Вадим Новинський звернув увагу ПАРЄ на випадки порушення гарантованого ст. 9 Європейської Конвенції з прав людини права на свободу віросповідання та невтручання держави в справи церкви, які набули масового характеру в Україні в зв'язку з активним сприянням державних інститутів створенню провладної релігійної організації ПЦУ:

«Влада грубо втрутилася в релігійні справи, дискримінуючи найбільшу православну конфесію - Українську Православну Церкву. В кінці грудня коаліційна більшість ухвалила закон, який зобов'язує УПЦ змінити назву та перереєструвати статути, не зобов'язуючи до подібних кроків інші конфесії, що є відвертою дискримінацією. У перереєстрації статутів УПЦ влада може відмовити з політичних мотивів. Днями парламент з такими ж грубими порушеннями конституційних процедур прийняв ще один закон, який суперечить Конвенції та фактично легалізував захоплення храмів УПЦ. На жаль, захоплення храмів уже відбуваються щодня. Влада ставить під загрозу права цієї найбільшої конфесії, позбавляючи її віруючих права на свободу віросповідання», - сказав народний депутат.

21 січня 2019 20:47
'site2018:subscribe.form' is not a component