Вадим Новинський: Закон про легалізацію рейдерства храмів УПЦ проголосований з порушеннями Конституції

Вадим Новинський: Закон про легалізацію рейдерства храмів УПЦ проголосований з порушеннями Конституції

Глава фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, народний депутат України Вадим Новинський заявив про порушення конституційної процедури персонального голосування та Регламенту ВР під час прийняття законопроекту 4128-д, а також закликав спікера парламенту скасувати результати голосування та розглянути законопроект за повною процедурою. Відповідна постанова зареєстрована ОПОЗИЦІЙНИМ БЛОКОМ 17 січня.

«У сесійній залі зафіксовані численні випадки «кнопкодавства» під час двох сумнівних спроб проштовхнути цей законопроект через парламент. Текст зареєстрованого 16 січня 2019 року законопроекту з'явився на засіданні профільного комітету ввечері того ж 16 січня як доопрацьований комітетом. Але комітет має право доопрацьовувати законопроекти тільки після голосування їх в сесійній залі та за дорученням Верховної Ради.

Стосовно законопроекту були відсутні висновки Науково-експертного управління ВР та Всеукраїнської ради Церков. У народних депутатів не було можливості ознайомитися з текстом, що є порушенням ст.112 Регламенту ВР. До того ж, на голосування за основу та в цілому можуть виноситися тільки законопроекти, які не потребують доопрацювання. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК заявляв про наявність правок, але депутати були позбавлені права подати свої пропозиції до законопроекту. Таким чином, закон про рейдерське захоплення храмів УПЦ прийнятий в антиконституційний спосіб», - заявив Вадим Новинський.

У разі відмови глави парламенту забезпечити можливість переглянути цей спірний законопроект з дотриманням всіх законних процедур фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ звернеться до Конституційного Суду з відповідним поданням.

«Закликаємо голову Верховної Ради припинити порушувати Регламент. Закликаємо Верховну Раду повернутися до своїх конституційних обов'язків вищого законодавчого органу та припинити легалізувати махінації влади на догоду виборчій кампанії Петра Порошенка. Права віруючих та демократичний устрій суспільства - це вищі цінності держави, жертвувати якими заради президента, який втратив довіру українців, неприпустимо», - наголошується в заяві.

18 січня 2019 12:46
'site2018:subscribe.form' is not a component