Вадим Новинський закликав парламент відмовитися від розгляду мовного закону та ухвалити Виборчий кодекс

Вадим Новинський закликав парламент відмовитися від розгляду мовного закону та ухвалити Виборчий кодекс

Голова парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський звернувся до Верховної Ради з вимогою відмовитися від розгляду дискримінаційного закону про мову. Натомість політик запропонував невідкладно ухвалити новий Виборчий кодекс, аби вже у жовтні обрати новий склад Верховної Ради на пропорційній основі за відкритими партійними списками.

«У жовтні на нас чекають вибори до Верховної Ради. Для того, щоб не дати перетворити її на слухняне знаряддя в руках нової Адміністрації Президента, ми повинні проголосувати за нову виборчу систему. Це дасть можливість зробити парламент більш відповідальним, дієздатним, коаліції – більш стійкими, а залежність від «бажань» Банкової – більш умовною», – заявив Вадим Новинський під час Погоджувальної Ради.

На переконання опозиціонера, незалежний парламент стане головним запобіжником від будь-яких політичних «несподіванок», які нестиме з собою новий Президент.

«Натомість нас знову намагаються переконати в необхідності розглянути дискримінаційний закон про «мову». Чим запропонований законопроект відрізняється від Емського указу Олександра Другого чи Валуєвського циркуляру? Від польського мовного законодавства часів Пілсудського? Від усіх тих законодавчих актів, які гнобили українську мову та ставили за мету її знищення? Тепер ви хочете прийняти закон, який би нищив в Україні російську, угорську, польську, румунську, болгарську, грецьку та інші мови?» – наголосив опозиціонер.

На переконання Вадима Новинського, закон про мову внесений на розгляд парламенту, аби допомогти Петру Порошенку знову консолідувати свій електорат на Заході та в Центрі України. «Я розумію, що Порошенко хотів би продемонструвати виборцям ще одну «перемогу». Але реально цей законопроект розколюватиме суспільство», – зауважив голова фракції опозиціонерів.

За словами Вадима Новинського, вносячи подібні закони, влада намагається відвернути увагу суспільства від дійсно нагальних питань – війни на Донбасі та шаленого падіння рівня життя.

«Саме ці питання першочергово має вирішувати влада. І саме законопроекти, що стосуються цих питань, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вносив на розгляд Верховної Ради, але їх систематично ігнорують. Вважаю, що наше завдання – побороти кризу, дати громадянам впевненість у перспективності України, а якою мовою розмовляти та в якій церкві молитися – кожен українець має вирішувати для себе особисто», – підсумував опозиціонер.


08 квітня 2019 12:37
'site2018:subscribe.form' is not a component