Вадим Новинський: Завдання нової влади – зупинити війну і подолати розкол у суспільстві

Вадим Новинський: Завдання нової влади – зупинити війну і подолати розкол у суспільстві

Як заявив з трибуни парламенту голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський, минула неділя стала показовою для України. Український народ дав свою оцінку останнім п'яти рокам життя своєї країни під керівництвом діючої влади. «Справа не в особистості Петра Порошенка, справа в системі, яку він уособлював і очолював», – заявив голова фракції опозиціонерів.

За словами Вадима Новинського, народ України своїм вибором висловився проти рішень чинної влади: проти штучного поділу на Схід і Захід, проти війни, бідності та лицемірства. Проти націоналізму як державної ідеології. Проти гонінь на канонічну Українську Православну Церкву. Проти переписування історії та зведення фашистів у герої. Проти експериментів з мовою. Проти зовнішнього управління країною. Проти переслідувань опозиції.

«У такій ситуації Верховна Рада повинна почути той сигнал, який послав їй народ, визнати свою відповідальність за ситуацію в країні та повернути довіру до держави та її інститутів», - звернувся до парламентаріїв політик.

Опозиціонер впевнений, що державній владі необхідно зосередити свої зусилля на досягненні миру, відновленні та об'єднанні України. «Ми повинні докласти максимум зусиль, щоб досягти реального зростання економіки, відновлення промислового виробництва і підвищення соціальних стандартів. І головне, захистити права і свободи наших громадян», – підкреслив Вадим Новинський.

Політик наполягає на тому, що керівництво Верховної Ради і значна частина депутатів, на жаль, не вивчили урок президентської кампанії та не усвідомили причину програшу виборів нинішньою владою. Це підтверджує і мовний закон, який зараз знаходиться на розгляді парламенту і вносить розкол в українське суспільство, порушуючи конституційні права громадян України. «Час вже усвідомити, що агресивна мовна політика стала однією з причин програшу провладної команди», – звернувся до представників коаліції опозиціонер.

Він підкреслив, що депутатам доцільно перейти до більш важливих питань, вирішення яких давно потребують громадяни України. «Перш за все, ми повинні прийняти рішення, які б гарантували проведення парламентських виборів на основі відкритих списків, тобто прийняти новий Виборчий Кодекс», – заявив Вадим Новинський.

Також він наголосив на важливості негайного розгляду закону про опозицію, який би закріпив права і політичні можливості опозиції в Україні та привів би ситуацію у Верховній Раді у відповідність зі світовими стандартами демократії. Це дозволило б уникнути будь-яких спроб концентрації або узурпації влади. А її діяльність стала б захищати інтереси всієї країни, а не тільки однієї політичної сили. Тому що країна повинна бути захищена від авторитаризму і свавілля, а система – стати збалансованою.

«Якщо система виявилася помилковою, ми всі повинні винести уроки з помилок, а не стверджувати, що це помиляється народ, який не розуміє «великі» наміри «великих» політиків», – закликав парламентаріїв Вадим Новинський.

23 квітня 2019 11:52
'site2018:subscribe.form' is not a component