Вадим Новинський: За підсумками зустрічі Нормандської групи необхідно прийняти узгоджений план повернення Донбасу

Вадим Новинський: За підсумками зустрічі Нормандської групи необхідно прийняти узгоджений план повернення Донбасу

«Формула Штайнмаєра» не є досконалим документом для встановлення миру на Донбасі. Тому під час зустрічі в Нормандському форматі необхідно розробити і прийняти новий документ, який мав би обов'язковий характер для всіх сторін конфлікту. Про це в своїй програмній статті «Від «Формули Штайнмаєра» до Української формули миру» для видання «Факти» пише народний депутат, член Комітету Верховної Ради з реінтеграції Донбасу Вадим Новинський.

Він зазначив, що 1 жовтня 2019 року Мінська група зробила прорив - узгодила порядок прийняття рішень щодо забезпечення безпеки, проведення виборів на Донбасі за українським законодавством і відновлення кордону України.

«Однак практично відразу ж влада спасувала перед «партією війни», яка апелює до натовпу, яка привласнила право говорити від імені народу. Рішення про мир і початок практичних кроків по реалізації політичної, військової та економічної складових мирного плану дій і по сьогоднішній день викликають багато страхів, упереджень, навіть відкритої протидії. Для мільйонів людей, які страждають від війни, правда полягає в одному: або - війна, якими б гаслами вона не прикривалася, або - встановлення стійкого миру і шлях до загального примирення. Наш шанс на мир ми просто зобов'язані використати», - зазначив народний депутат.

Він додав, що противники миру відкрито шантажують владу і суспільство новими майданами і революціями, не приховуючи свою готовність застосовувати силу і порушувати закони, що створює передумови для зриву зустрічі лідерів країн Нормандське четвірки. Ця зустріч, за словами Новинського, для України носить стратегічний характер і може відкрити нові можливості для перезавантаження мирного процесу.

«Вважаю, що вже найближчим часом Нормандська група (якщо її саміт не буде зірваний групою політичних« яструбів», до чого - на жаль! - існують передумови) повинна вийти на конкретний документ - угоду, план, як завгодно, - в якому були б дані взаємні гарантії щодо виконання взятих раніше зобов'язань щодо припинення військових дій, відновлення державного кордону України і допомоги Україні в подоланні наслідків війни. Головне: це повинен бути документ, обов'язковий до виконання. І необхідно чітко узгодити механізм контролю над його виконанням, механізм впливу на сторони конфлікту і механізм примусу до його втілення», - підкреслив народний депутат.

30 жовтня 2019 15:05
'site2018:subscribe.form' is not a component