Вадим Новинський: Мовна проблема була штучно створена Петром Порошенко

Вадим Новинський: Мовна проблема була штучно створена Петром Порошенко

«Мовної проблеми не існувало в Україні дуже довгий час. 28 років, починаючи з 1991 року, громадяни України різних національностей жили в мирі. Але, починаючи з 2014 року, і особливо під час виборчої кампанії, Петро Порошенко грубо використовував те, що не можна було використовувати – питання мови і віри, ставлення до історії, розділивши ними суспільство і почавши зіштовхувати людей. Тому що розділеним суспільством легше керувати. Але народ дав їм оцінку, і, слава Богу, зараз він не президент», – заявив народний депутат, глава фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону.

Він зазначив, що мовне питання в Україні намагалися підняти кілька разів, починаючи з часів президента Віктора Ющенка. Але до теперішнього часу, до прийняття закону про державну мову, можливість розвитку мов національних меншин існувала.

«І росіяни, і євреї, і молдавани вважали себе українцями, бо їм було комфортно жити в Україні. Мова є важливою цінністю для будь-якого народу, і держава повинна забезпечувати громадянам право використовувати рідну мову, гарантувати право отримувати на ньому освіту поряд з державним. Так, для держслужби обов'язкова державна мова – українська. Але для багатонаціональної держави інтеграція на основі однієї лише асиміляції – не той шлях», – заявив народний депутат.

Вадим Новинський акцентував увагу на тому, що понад 40% громадян України говорять російською мовою, ще 30% – російською та українською, тобто близько 70% українців - носії російської мови. «Тому називати її мовою національної меншини некоректно. Саме у різноманітті – сила українського народу», – підкреслив Вадим Новинський.

12 липня 2019 12:20
'site2018:subscribe.form' is not a component