Вадим Новинський виступив за звільнення від сплати військового збору мешканців лінії розмежування на Донбасі

Вадим Новинський виступив за звільнення від сплати військового збору мешканців лінії розмежування на Донбасі

Народний депутат Вадим Новинський, член Комітету ВРУ з питань реінтеграції Донбасу вніс законопроект, яким пропонується звільнити жителів лінії розмежування в Донецькій та Луганській областях від сплати військового збору.

Відповідний законопроект зареєстрований у парламенті під №2118.

Він передбачає внесення змін до пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, згідно з якими звільняються від оподаткування військовим збором доходи, отримані фізичними особами, які мають податкову адресу на території населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

За словами Вадима Новинського, цивільне населення, яке проживає уздовж лінії розмежування, істотно постраждало в результаті бойових дій.

«Перелік населених пунктів, розташованих на лінії розмежування, затверджений Кабміном ще в листопаді 2014 року, її довжина досягає приблизно 500 км. Сьогодні лінія дотику - це не просто список міст і сіл, а ще й долі сотень і тисяч українців, які проживають в тих районах. На їх долю випало досить страждань. Частина людей більше не має доступу до основних послуг в своїх населених пунктах. Більшість соціальних, адміністративних і медичних установ були переміщені або припинили свою роботу, в результаті чого українці, які проживають у зоні конфлікту, залишилися без соціального захисту», - пояснив необхідність прийняття законопроекту народний депутат.

І додав, що в таких умовах вважає за необхідне звільнити жителів лінії розмежування в Донецькій та Луганській областях від сплати військового збору.

«Українці, які живуть на лінії розмежування, і без того щодня платять за війну своїм майном та здоров'ям. Зруйновано приватні будинки, пошкоджені об'єкти інфраструктури, системи водопостачання, комунікації. У багатьох районах землі сільськогосподарського призначення стали непридатними для використання через наявність там мін або снарядів, що не вибухнули. Купівельна спроможність людей зменшилася в результаті пошкодження розташованих там підприємств, - проблем в регіоні дуже багато. Вважаю, що в даних умовах, утримання податку з доходу фізосіб, які проживають на території населених пунктів лінії зіткнення, ще більше погіршує становище людей, тому, його буде доцільно скасувати», - підкреслив Вадим Новинський.

13 вересня 2019 14:29
'site2018:subscribe.form' is not a component