Вадим Новинський: Виконання Мінських угод – єдиний спосіб встановлення територіальної цілісності та суверенітету на всій території України, включаючи Донецьку та Луганську області

Вадим Новинський: Виконання Мінських угод – єдиний спосіб встановлення територіальної цілісності та суверенітету на всій території України, включаючи Донецьку та Луганську області

Обговорюючи 18 лютого в ефірі програми «HARD з Влащенко» насущні проблеми України, глава фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський представив позицію фракції щодо необхідних дій, здатних уникнути розколу українського суспільства та повернути мир країні.

Аргументуючи позицію фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ за основними для різних регіонів України питаннями гуманітарної сфери, Вадим Новинський зазначив кардинальну різницю в підходах до їх вирішення у чинного Президента та кандидата в Президенти України від опозиції Олександра Вілкула.

«Для того, щоб гуманітарна сфера не була лінією розмежування українського суспільства, потрібно поважати всі регіони України: не тільки Львів, а й Донецький регіон теж», – зазначив Вадим Новинський.

За його словами, фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ пропонує прийняти нову Конституцію, згідно з якою гуманітарні питання будуть передані на розгляд та прийняття рішення самими регіонами. Щоб жителі на місцевому рівні за допомогою референдумів самі визначали, яка мова регіонального спілкування їм потрібна, крім державної – української.

Щодо ставлення до історії, глава фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зазначив, що не варто Києву ламати історичну індивідуальність областей України та нав'язувати всім регіонам, яких героїв шанувати та в честь кого вулиці називати. Те ж стосується і питань віросповідання.

На думку Вадима Новинського, завдання майбутнього президента має полягати не в тому, щоб сіяти розбрат серед українців та маніпулювати культурно-історичними цінностями, а навпаки «вилікувати» цей розлом, об'єднавши Україну. «В історії таке вперше, щоб просто взяли та легалізували розкол віросповідання», – підкреслив Вадим Новинський.

«Держава грубо та безсоромно вторгається в найважливішу частину життя людини, не усвідомлюючи, що це духовне питання вирішується не державою, а згідно з Конституцією України це право вибору особисто кожного», – заявив Вадим Новинський.

Політик впевнений, якщо б політики не втручалися в духовну сферу, то розкол був би давно подоланий. «У нас була єдина православна церква, але, на жаль, переслідуючи свої цілі, вторглися політики, і тепер не дають священикам і священноначаллю вирішити це питання так, як це належить за церковними законами та традиціями», – констатував він.

Обговорюючи стратегічно важливе питання повернення втрачених територій України, Вадим Новинський підкреслив, що питання Криму – найбільш трудомістке та довгострокове й вирішуватиметься протягом десятиліття.

«Щодо встановлення територіальної цілісності та суверенітету на всій території України, включаючи Донецьку та Луганську області, то єдиний рецепт – це виконання Мінських угод», - наполягає голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

На думку Вадима Новинського, владі потрібно мати політичну сміливість та волю, щоб їх виконати. А чинному президенту з електоральної точки зору це не вигідно, оскільки підтримки навіть в один голос на тимчасово непідконтрольних територіях у нього не буде. Тому Президент Петро Порошенко зовсім не зацікавлений в поверненні втрачених територій.

19 лютого 2019 13:15
'site2018:subscribe.form' is not a component