Вадим Новинський: Питання про насильницьке перейменування УПЦ рішенням суду знято з порядку денного. Хочеться вірити, що остаточно

Вадим Новинський: Питання про насильницьке перейменування УПЦ рішенням суду знято з порядку денного. Хочеться вірити, що остаточно

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії спікера Андрія Парубія під час прийняття парламентом законопроекту №5309 про насильницьке перейменування церков. Про це повідомив голова парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський.

«У новітній історії України - знакова подія: вперше суд став на сторону громадськості та визнав протиправними дії влади, яка намагалася воювати з канонічною Українською Православною Церквою. Окружний адміністративний суд міста Києва постановив визнати дії Голови Верховної Ради Парубія протиправними, задовольнивши позов народного депутата від ФРАКЦІЇ ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександра Долженкова. Йдеться про прийняття Верховною Радою законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», - заявив голова фракції опозиціонерів.

Він підкреслив, що цим законом УПЦ насильно спробували перейменувати в Російську церкву в Україні - не враховуючи ні конституційних норм, ні думки прихожан, ні позиції самої церкви.

«Мало того, що влада не має конституційного права втручатися в релігійні питання, так ще й всупереч вимогам Регламенту законопроект поставили на повторне голосування, бажаючи домогтися заздалегідь запланованого результату. Слава Богу, що суд проявив справжню повагу до духу і букві Закону та задовольнив позов Олександра Долженкова. Тепер питання про насильницьке перейменування Української Православної Церкви на догоду Петру Порошенко і його оточенню знято з порядку денного. Хочеться вірити, що остаточно», - резюмував Вадим Новинський.

Нагадаємо, що 18 січня він в якості уповноваженого представника 49 народних депутатів також звернувся до Конституційного Суду з поданням про визнання закону про насильницьке перейменування церков таким, що не відповідає Конституції України.


06 квітня 2019 14:25
'site2018:subscribe.form' is not a component