Вадим Новинський: Внесення до Конституції змін щодо НАТО та ЄС без референдуму - це узурпація влади президентом

Вадим Новинський: Внесення до Конституції змін щодо НАТО та ЄС без референдуму - це узурпація влади президентом

Зміни до Конституції щодо ЄС та НАТО в обхід всеукраїнського референдуму - це пряма узурпація влади президентом Порошенком. Про це заявив народний депутат України, голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський.

За його словами, президент навмисно обходить конституційні вимоги підтверджувати всенародним волевиявленням зміни до Конституції про зовнішньополітичний курс, вносячи їх у преамбулу.

Глава фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ нагадав, що в історичний момент прийняття Конституції - 28 червня 1996 року - ані європейської, ані євроатлантичної інтеграції серед передумов її прийняття не було, тому не в преамбулу, а в 18-ту статтю першого розділу Конституції, яка визначає зовнішньополітичний курс держави, слід вносити ці зміни.

«Влада в Україні належить не президентові, не коаліції, а українському народові. Тому виключно народ має право змінювати зовнішньополітичний курс держави. Президент Порошенко пропонує змінити основи конституційного ладу, підтверджені всеукраїнським референдумом 1991 року як актом установчої влади народу, без нового референдуму. Навіть більше того: коаліційна влада настільки боїться свій народ, що навмисно не приймає законів про всеукраїнський та місцевий референдуми. Питання вступу в ЄС та НАТО - це предмет конфлікту, а не згоди в суспільстві. Лише трохи більше 40% українців підтримують курс на вступ в НАТО та ЄС, і майже стільки ж - проти. Однак ані перспектив вступу в ЄС, ані в НАТО в України в найближчі десятиліття не з'явиться, це виключно популізм президента, який всіма правдами і неправдами чіпляється за владу», - заявив Вадим Новинський.

Він додав, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК не голосуватиме за ці зміни в Конституцію, тому що такі важливі рішення повинні приймати всі громадяни України, включаючи жителів Донбасу та Криму. А поспішне прийняття цих порожніх та популістських змін поставлять під загрозу припинення війни та відновлення територіальної цілісності країни.


06 лютого 2019 17:01
'site2018:subscribe.form' is not a component