Вадим Новинський вніс заставу за звільнення Олега Сагана

Вадим Новинський вніс заставу за звільнення Олега Сагана

5 липня народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков за дорученням голови фракції Вадима Новинського вніс заставу за визволення з-під варти українського режисера Олега Сагана, який більше півроку знаходився в СІЗО. Режисера звинувачують у зазіханні на територіальну цілісність України (ч. 2 ст. 110 КК).

4 липня за клопотанням адвоката Світлани Новицької Солом'янський суд Києва призначив альтернативний запобіжний захід у вигляді можливості внесення застави в розмірі 80 тисяч гривень. 5 липня, після внесення застави, Олег Саган був випущений з Лук'янівського слідчого ізолятора №13. Він подякував за підтримку рідних, близьких, правозахисників, які йому допомагали, а також ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК за внесення застави.


63-річний режисер і оператор Олег Саган був затриманий в листопаді 2018 року. 2 травня 2019 року Олегу Сагану пред'явили обвинувальний акт, а справу передали до Солом'янського суду Києва. Олег Саган неодноразово скаржився на тортури і погіршення здоров'я через умови утримання в Херсонському СІЗО №28.

«Я вважаю, що необхідно продовжувати боротьбу за виправдувальний вирок Олегу. Ми боремося за виправдувальний вирок і для Василя Муравицького, і для інших політв'язнів. І сподіваємося, що і Кирила Вишинського також незабаром відпустять на свободу. Але сьогодні звільнення Олега Сагана – це перемога», – сказала Олена Бережна, правозахисник, директор Інституту правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної.

«Ще один політв'язень – жертва режиму Петра Порошенка – вийшов сьогодні на свободу. Це приклад виняткового цинізму правоохоронців, які в порушення КПК зловживали своїми повноваженнями. Це приклад безкарності націоналістів, які в залі суду погрожували Олегу Сагану і засуджували його за злочини, яких він не скоював. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК не міг стояти осторонь від цієї несправедливості. Ми зробили все, щоб він міг на свободі доводити свою невинність. Ми вважаємо, що він є невинним, а його переслідування надумані і політично мотивовані. Ми будемо допомагати всім жертвам режиму Порошенко, який, експлуатуючи тему агресії та війни, залякував суспільство», – підкреслив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков.


05 липня 2019 21:35
'site2018:subscribe.form' is not a component