Вадим Новинський вніс законопроект, який дозволить жителям гуртожитків завершити приватизацію отриманого ними житла

Вадим Новинський вніс законопроект, який дозволить жителям гуртожитків завершити приватизацію отриманого ними житла

Народний депутат Вадим Новинський вніс законопроект, який дозволить завершити другий етап Загальнодержавної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад до 2021 року.

Відповідний Проект Закону «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» про передачу гуртожитків у власність територіальних громад» зареєстрований в парламенті під №2050. Його співавторами стали народні депутати Муса Магомедов, Дмитро Шенцев, Дмитро Шпенов та Сергій Магера.

Як наголошується в пояснювальній записці, законопроект допоможе вирішити питання передачі у власність територіальних громад тих гуртожитків, які були включені до статутних капіталів товариств. Раніше вони не були включені до Загальнодержавної програми передачі гуртожитків.

«Цей законопроект допоможе вирішити житлові проблеми тисяч українців, які до сьогодні не можуть реалізувати своє законне право на приватизацію житла в гуртожитках. Вона повинна була початися ще в 2009 році, відразу після прийняття Закону «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» та розробки Кабміном Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад. Кабмін вніс таку програму в парламент тільки в 2012 році, більш того, програма стосувалася лише частини гуртожитків - в неї не було внесено гуртожитки, які були включені до статутних капіталів товариств», - пояснив Вадим Новинський.

Він зазначив, що в січні 2019 року Верховна Рада VIII скликання прийняла закон, згідно з яким в Україні введено мораторій на примусове виселення мешканців гуртожитків. Однак, цей закон не відкрив можливість для людей завершити приватизацію отриманого ними житла.

«Тому, даним законопроектом ми зобов'язуємо український уряд на 1 березня 2020 року подати на затвердження парламенту другий етап Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020-2021 роки, включивши в неї всі гуртожитки. Це дозволить людям, зокрема, проживають в гуртожитках, які були включені до статутних капіталів товариств, реалізувати надане їм Конституцією України та Законом право на отримання власного житла шляхом безкоштовної приватизації житла в гуртожитках. А українському уряду - виконати обіцянку, дану жителям гуртожитків ще в 2009 році», - підкреслив народний депутат.

25 вересня 2019 17:15
'site2018:subscribe.form' is not a component