Вадим Новинський вніс пропозицію розширити коло учасників переговорів в Мінську представниками парламенту

Вадим Новинський вніс пропозицію розширити коло учасників переговорів в Мінську представниками парламенту

Для того, щоб посилити переговорну позицію України в мирних переговорах в Мінську, в цей процес повинна включитися Верховна Рада. Також українській влади варто задуматися про створення посади профільного віце-прем'єра з питань реінтеграції Донбасу в структурі Кабінету Міністрів. З такими пропозиціями виступив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з реінтеграції Донбасу Вадим Новинський, про що парламентарій написав у своїй програмній статті «Від «Формули Штайнмаєра» до Української формули миру» для видання «Факти».

«Ми всі пам'ятаємо, як Порошенко і його дипломати рапортували про домовленості в 2014-2015-2016 роках, але після цих рапортів починалися бойові дії, і в результаті не було ніяких конкретних рішень. Щоб не забалакати переговори, повинна нарешті включитися в роботу Верховна Рада України. Саме в парламенті повинна бути створена уповноважена група народних депутатів для участі в переговорах щодо забезпечення і реалізації узгодженого мирного плану», - вважає Вадим Новинський.

Також, за його словами, необхідно ініціювати створення міждепутатського формату переговорів у Мінську.

«Де разом працювали б представники Верховної Ради України, депутати від Парламентської асамблеї ОБСЄ і законодавці з Держдуми РФ. Як спостерігачі там можуть бути присутні й представники так званих народних зборів із невизнаних республік Донбасу. Якщо ми говоримо про вибори, про гарантії безпеки, про деінтернаціоналізацію конфлікту і про відновлення кордону, то без політичної підтримки це буде практично неможливо», - додав народний депутат.

Він підкреслив, що вже в найближчому майбутньому українській владі необхідно передбачити в структурі Кабінету Міністрів України посаду віце-прем'єра з питань реінтеграції Донбасу.

«Тобто, посадової особи у виконавчій владі, яка б координувала діяльність усіх профільних міністерств, працюючи над вирішенням питання повернення непідконтрольних територій в українське правове та економічне поле. У процесі створення загального гуманітарного поля я також бачу важливу роль, яку може відіграти Українська православна церква - інститут, який має не тільки авторитет і вплив по обидва боки лінії конфлікту, а й багатовіковий досвід організації громадянського діалогу, подолання наслідків війн», - підкреслив Вадим Новинський.

31 жовтня 2019 16:23
'site2018:subscribe.form' is not a component