Вадим Новинський: Влада узаконює рейдерство храмів УПЦ

Вадим Новинський: Влада узаконює рейдерство храмів УПЦ

Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський під час виступу з парламентської трибуни 17 січня закликав Верховну Раду не підтримувати законопроект №4128-д, який фактично узаконює рейдерство храмів канонічної УПЦ на користь провладної релігійної організації ПЦУ.

На переконання депутата, для винесення законопроекту до сесійної зали не було жодних законних підстав та висновків науково-експертного управління. Не збиралася з цього питання й Рада Церков України.

«Запропоновані зміни суперечать положенням Конституції України, Європейської Конвенції з прав людини, діючих статутів релігійних громад, створюють перешкоди для релігійної діяльності, розколюють суспільство та приведуть до корупції», - зазначає Вадим Новинський.

На його думку, суть законопроекту - узаконити рейдерство храмів та майна канонічної УПЦ й під тиском силовиків та місцевої влади забезпечити масовий перехід парафій в нову ПЦУ.

Вадим Новинський також закликав правоохоронні органи та представників органів місцевого самоврядування не виконувати злочинні накази, не втручатися в діяльність релігійних організацій і не закривати очі на порушення закону.

«Ми будемо всіма законними способами захищати права та свободи громадян України. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на дотриманні Регламенту ВР під час розгляду законопроекту, а також на включенні поправок нашої команди! Закликаю всіх народних депутатів не допомагати Петру Порошенко в його передвиборній кампанії, не підтримувати цей законопроект! Наслідки будуть критичними для суспільства і приведуть до збільшення напруги», - заявив депутат.

17 січня 2019 12:09
'site2018:subscribe.form' is not a component