Вадим Новинський: Найважливіша умова реінтеграції Донбасу – створення можливостей для повернення біженців

Вадим Новинський: Найважливіша умова реінтеграції Донбасу – створення можливостей для повернення біженців

В Україні на державному рівні потрібно провести оцінку кількості житла, пошкодженого в ході бойових дій на Донбасі. А також розробити механізм компенсації українцям вартості втраченого майна. З такою пропозицією виступив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань реінтеграції Донбасу Вадим Новинський.

Він зазначив, що в бюджеті на 2020 рік вперше за п'ять років виділено кошти для компенсації вартості втраченого житла переселенцям, проте їх обсяг – мізерний, близько 40 мільйонів гривень.

«Сьогодні найбільш активну участь в питанні відновлення зруйнованого житла на Донбасі приймають міжнародні організації, неурядові фонди, але не українська влада. Уряд зобов'язаний заглиблюватися в цю проблему і вирішувати її, взяти на себе конкретні зобов'язання щодо захисту втраченого людьми майна. Рано чи пізно виникне необхідність в створенні спеціального органу, який буде розбиратися з цими питаннями. Як це було, наприклад, під час мирного врегулювання в Боснії і Герцеговині, де разом з підписанням мирних Дейтонських угод для вирішення майнових питань була створена спеціальна комісія», – сказав Вадим Новинський.

Він також повідомив, що ще в кінці жовтня 2019 року зареєстрував в парламенті законопроект №2286, яким пропонується затвердити процедуру і порядок компенсації житла, втраченого людьми через бойові дій.

«Реінтеграція Донбасу повинна розпочатися зі створення умов для повернення біженців. Сьогодні десятки тисяч сімей залишилися без даху над головою, або їх житло настільки зруйновано, що не дозволяє нормально і безпечно в ньому проживати. За останні п'ять років держава так і не впровадила реального, дієвого механізму компенсації людям, які втратили своє майно через війну. Цим законопроектом я пропоную врегулювати і порядок відшкодування майнової шкоди, заподіяної в результаті проведення АТО або операції Об'єднаних сил. А також право на матеріальну допомогу постраждалим, відшкодування їм збитків, щоб українці могли купити або побудувати нове житло, або хоча б відремонтувати пошкоджене. Таких рішень від держави чекають десятки тисяч сімей», – підкреслив народний депутат.
26 листопада 2019 13:54
'site2018:subscribe.form' is not a component