Вадим Новинський: У разі прийняття законопроекту №1210-1 податкове навантаження на гірничорудну галузь буде найвищим в світі

Вадим Новинський: У разі прийняття законопроекту №1210-1 податкове навантаження на гірничорудну галузь буде найвищим в світі

Підвищення рентної плати при видобутку залізної руди в Україні призведе до того, що вітчизняні гірничодобувні підприємства будуть поставлені в неконкурентне становище порівняно з іншими гравцями ринку. Про це заявив народний депутат Вадим Новинський, коментуючи можливе голосування в парламенті законопроекту №1210-1, яким пропонується підвищити рентні платежі на видобуток залізної руди більше, ніж в чотири рази.

«Українські компанії конкурують на європейському ринку, в першу чергу, з російськими гірничорудними компаніями. Таким чином, в разі прийняття цього законопроекту вітчизняні підприємства будуть поставлені в неконкурентне положення. Держава повинна усіляким чином сприяти розвитку промисловості та питати «що необхідно зробити, щоб вам допомогти?». А у нас держава, на жаль, робить все, що спрямоване проти української промисловості», - заявив народний депутат.

Він також додав, що в разі прийняття законопроекту №1210-1 в запропонованій редакції податкове навантаження на гірничорудну галузь України буде найвищим в світі.

«В даному випадку підміняються поняття. Те, що хочуть ввести - це не рента, тобто плата, яку надрокористувач платить надроутримувачу-державі за видобуток корисних копалин. А пропонується вводити платежі на подальшу переробку. Так в світі ніхто не робить - це вже не рента, а податок з обороту. У разі прийняття таких змін у нас податкове навантаження на гірничорудну галузь буде найвищим в світі! Держава в економіці має виконувати роль диригента, робити так, щоб відповідальна економіка розвивалася. У нас же просто роблять все для того, щоб знищити вітчизняну промисловість і вітчизняну економіку», - підкреслив Вадим Новинський.

08 жовтня 2019 17:39
'site2018:subscribe.form' is not a component