Вадим Новинський: В пам'ять про жертви Одеської трагедії ми готові профінансувати будівництво каплиці на Куликовому полі

Вадим Новинський: В пам'ять про жертви Одеської трагедії ми готові профінансувати будівництво каплиці на Куликовому полі

1 травня напередодні п'ятиріччя Одеської трагедії голова парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський прибув до Одеси для зустрічі з членами сімей загиблих 2 травня 2014 року. Також на зустріч з родичами прибули голова партії «Наші» Євгеній Мураєв і народний депутат України Тетяна Бахтеєва. Члени сімей жертв тих страшних подій досі не знають справжніх причин загибелі своїх близьких, а винні в події – не покарані. На думку рідних, слідчі та судові органи навмисно роздрібнили епізоди трагедії, розділили учасників подій 2-го травня за політичними ознаками, в результаті слідство не було неупередженим і справедливим.

За словами Вадима Новинського, численні спроби опозиції ініціювати створення Тимчасової слідчої комісії з об'єктивного розслідування Одеської трагедії наштовхуються на колосальний опір правлячої коаліції: чинна влада не зацікавлена ​​в тому, щоб Одеса та Україна дізналися всю правду про події 2 травня 2014 року.

«Чинна влада є «сліпоглухонімою» до розслідування Одеської трагедії. Вона не зацікавлена ​​в тому, щоб Одеса і Україна дізналися правду, тому що, якби розслідування було б чесним, воно призвело б до найвищих кабінетів цієї влади. Тому вони всі вони покривають убивць так само, як і покривають вбивства на Майдані. Ми нічого не забули, і ми зробимо все, щоб розслідування Одеської трагедії було завершено. Це потрібно не тим, хто загинув. Це потрібно нам, живим, щоб витягти уроки з цієї страшної трагедії та обов'язково покарати тих, хто в цьому був винен», – заявив голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Верховній Раді.

У 2014-му році депутатам від Одеської області в колишньому складі Верховної Ради вдалося домогтися створення Тимчасової слідчої комісії по 2 травня, до складу якої входила Світлана Фабрикант. Однак, за її словами, робота комісії була зведена владою та правоохоронцями до злочинної формальності, у зв'язку з чим Світлана Фабрикант навіть відкликала свій підпис під підсумковою доповіддю про роботу комісії.

«Нинішній парламент не зацікавлений в оприлюдненні правди про Одеську трагедію і, найголовніше, в покаранні винних в організації подій 2 травня 2014 року. Сьогодні нова влада зобов'язана продемонструвати відкритість в розслідуванні та не допустити спекуляцій. Різночитанням, недомовкам, образам і самосуду кінець покладе тільки правда», – підкреслила народний депутат України VII скликання Світлана Фабрикант.

Через відсутність об'єктивного та повноцінного розслідування родичі загиблих 2 травня зізнаються, що п'ять років відчувають себе вигнанцями в рідній державі: їх загиблих близьких і тих, хто п'ять років без обвинувальних вироків сидять у слідчих ізоляторах Одеси, Миколаєва та Херсона, влада та їх прихильники без оголошення результатів розслідування називають зрадниками.

Сьогодні сім'ї, що втратили годувальників, повністю позбавлені соціальної підтримки з боку держави. У родичів загиблих, в тому числі тих, які виховують дітей, немає нікого соціального статусу, наприклад, жертв політичних репресій, який дозволив би їм, по-перше, отримувати відповідну допомогу, а, по-друге, відчувати себе повноцінними громадянами в рідній країні.

В умовах відсутності соціальної справедливості по відношенню до родичів жертв Одеської трагедії, Благодійний фонд Вадима Новинського взяв на себе питання фінансової допомоги для оздоровлення сімей з дітьми. Крім цього, необхідну матеріальну підтримку в перших числах травня отримають 45 сімей, чиї родичі перебувають в СІЗО Одеси, Миколаєва та Херсона.

Вадим Новинський повторно зажадав від міської влади Одеси виконати дану раніше нею обіцянку про видачу дозволу на встановлення двох меморіальних дощок на Грецькій площі та на фасаді будівлі Будинку Профспілок. Крім цього, голова парламентської фракції заявив про намір профінансувати розробку проекту та будівництво поминальної каплиці на Куликовому полі в пам'ять про всіх жертв Одеської трагедії.

01 травня 2019 18:02
'site2018:subscribe.form' is not a component