Вадим Новинський: Українці чекають політиків, здатних припинити війну

Вадим Новинський: Українці чекають політиків, здатних припинити війну

Народний депутат, Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Верховній Раді Вадим Новинський у своїй статті для газети «Сегодня» висловив надію на довгоочікуваний для України мир як результат виборів 2019 року.

Він підкреслив, що пройшло вже чотири роки з дня підписання «других Мінських угод», а їх невиконання призвело до напівзамороженого конфлікту: активні бойові операції не ведуться, але щодня гинуть люди, в тому числі й мирні жителі, а градус напруги не спадає.

Серед причин невиконання Мінських протоколів Вадим Новинський назвав несамостійність політиків, залежність України від США, а «ЛДНР» – від Росії, а також невизнання легітимності та втрату довіри сторонами по відношенню один до одного.

«Історія світових конфліктів знає чимало ситуацій, коли заради досягнення миру навіть більш вагомим фігурам, ніж нинішній президент України, доводилося йти на прямі переговори з сепаратистами. Яскравий приклад – переговори Шарля де Голля з лідером алжирських повстанців Ахмедом бен Беллою в Евіані в березні 1962 року. Де Голль не питав, кого представляє бен Белла, хто йому виписав мандат, і яка його легітимність. Це непопулярне, але необхідне рішення принесло мир Франції», – зазначив народний депутат.

На думку Голови фракції опозиціонерів, поглиблюють конфлікт насильницька українізація під час економічної блокади Донбасу, переписування історії та глорифікація ОУН і УПА, а також насильницьке насадження псевдоцеркви ПЦУ.

«Мінські домовленості можна допрацьовувати, вводити туди нові ввідні - миротворців ООН, нових посередників для переговорів і т. д. Але сама формула є універсальною. І не можна сподіватися, що цю дорожню карту хтось пройде замість нас і встановить мир без нашої участі. Ми вже за крок від дейтонського сценарію, коли питання майбутнього України вирішується без участі самої України», – підкреслив Вадим Новинський.

Він висловив переконання, що посередником для встановлення довіри між Києвом і Донецьком з Луганськом може стати головний суспільний інститут, який користується довірою більшості українців по обидві сторони лінії розмежування - Українська Православна Церква.

«Я вірю в те, що в результаті виборів 2019 року до влади в Україні прийдуть політики, які здатні проявити волю, мудрість, уміння вибудовувати компроміси і здатність принести довгоочікуваний мир», – резюмував Голова парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Детальніше читайте в статті Вадима Новинського для газети «Сегодня».

14 лютого 2019 14:33
'site2018:subscribe.form' is not a component