Вадим Новинський вимагає притягнення до відповідальності міністра соцполітики за розпалювання національної ворожнечі

Вадим Новинський вимагає притягнення до відповідальності міністра соцполітики за розпалювання національної ворожнечі

Розпалюванням національної ворожнечі між українцями, що живуть на підконтрольних і непідконтрольних територіях, є заява міністра соціальної політики Андрія Реви, який назвав мерзотою жителів Донбасу в інтерв'ю BBC. Про це заявив народний депутат Вадим Новинський.

«Відмова коаліційного уряду виплачувати пенсії 700 тисячам пенсіонерів Донбасу призвела до гуманітарної катастрофи. Неприпустимо, коли чиновник, який призначається коаліцією, дозволяє собі визначати, кого жаліти, а кого ні. Кому жити, а кому померти з голоду під обстрілами. У повноваження міністра соціальної політики не входить приниження гідності українців, що живуть на тимчасово непідконтрольних територіях. Ми наполягаємо не тільки на усуненні з посади міністра соцполітики, а й на притягненні його до відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі», – заявив Вадим Новинський.

За його словами, вже підготовлено заяву до Державного Бюро Розслідувань щодо вчинення правопорушення Андрієм Ревою.

«Розділяти країну на потрібних і непотрібних людей, правильних і неправильних українців – це злочин проти власного народу, який призведе не до врегулювання конфлікту, а до посилення протистояння. І парламент, і уряд, і правоохоронні органи повинні дати оцінку діям Андрія Реви та наполягти на невідворотності покарання. В іншому випадку влада розпишеться в тому, що мовчазно підтримує фашизм», – підкреслив Вадим Новинський.

Нагадаємо, за даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини в Україні, близько 700 тисяч українських пенсіонерів, які проживають на Донбасі, втратили доступ до пенсійного забезпечення. Причиною стала Постанова уряду №365 (від 8.06.2016 р.), яка змінила порядок отримання пенсій та інших соціальних виплат на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей. Народні депутати Вадим Новинський та Олександр Долженков подали в Конституційний Суд подання про неконституційність цієї постанови.

28 квітня 2019 18:37
'site2018:subscribe.form' is not a component